Syomin Batrakovga Yevropa haqida hozircha o‘ylamaslikni aytdi
Moskvaning “Lokomotiv” futbol klubi sobiq bosh murabbiyi Yuriy Syomin jamoa yarim himoyachisi Aleksey Batrakovga Yevropa klublarida faoliyatini davom ettirish haqida hozircha o‘ylamaslikni tavsiya qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, aniq takliflar bo‘lmaganida, bunday rejalarga berilish futbolchining o‘z o‘yinini rivojlantirishiga xalaqit berishi mumkin. Syominning aytishicha, hozircha bu faqatgina gap-so‘zlardan iborat va bunga e’tibor qaratishning hojati yo‘q.
U dunyoda raqobat juda kuchli ekanini ta’kidlab, Batrakov hozir ko‘proq mehnat qilib, o‘z mahoratini oshirishga harakat qilishi kerakligini aytdi. Agar futbolchi doim Yevropaga ketish haqida o‘ylasa, bu orzu hech qachon amalga oshmasligi mumkinligini eslatdi.
Syominga ko‘ra, sportchi birinchi navbatda o‘z ustida ishlashga e’tibor qaratishi lozim. Aleksey Batrakov joriy mavsumda Rossiya chempionati va Kubogida to‘rt uchrashuvda maydonga tushib, to‘rt marta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Uning “Lokomotiv” bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan. 20 yoshli futbolchining bozor qiymati hozirda 12 million yevroga teng.

Сёмин сказал Батракову пока не думать о Европе
Бывший главный тренер московского футбольного клуба "Локомотив" Юрий Сёмин рекомендовал полузащитнику команды Алексею Батракову пока не думать о продолжении карьеры в европейских клубах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, в отсутствие конкретных предложений такие планы могут помешать футболисту развивать свою игру. Сёмин отметил, что пока это всего лишь разговоры, и нет необходимости на них обращать внимание.
Он подчеркнул, что конкуренция в мире очень сильная, и Батраков должен сейчас больше работать и стараться улучшать свои навыки. Если футболист постоянно будет думать о переходе в Европу, это может привести к тому, что мечта никогда не сбудется.
По словам Сёмина, спортсмен в первую очередь должен сосредоточиться на работе над собой. Алексей Батраков в текущем сезоне провел на поле четыре матча в чемпионате России и Кубке, забив четыре гола.
Его действующий контракт с "Локомотивом" рассчитан до 30 июня 2029 года. Рыночная стоимость 20-летнего футболиста сейчас составляет 12 миллионов евро.