Akron klubi uy stadioni o‘rniga infratuzilmani rivojlantiradi
Tolyatti shahrining Akron futbol klubi vakillari hozirgi paytda o‘z uy stadionini qurish masalasi klub uchun asosiy vazifa emasligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati hozircha boshqa yo‘nalishlarga e’tibor qaratishni rejalashtirmoqda. Akron futbol klubi bosh direktori Konstantin Klyushevning so‘zlariga ko‘ra, ayni paytda klub uchun eng muhim yo‘nalish sport infratuzilmasini rivojlantirish hisoblanadi.
Jumladan, mashg‘ulot bazasi va futbol akademiyasi faoliyatini yaxshilash, bu sohalarda mustahkam poydevor yaratish ustuvor vazifa etib belgilanmoqda. Ma’lumot uchun, Akron jamoasi hozirda Rossiya futbolining yuqori ligasida ikkinchi mavsumini o‘tkazmoqda.
O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, Tolyatti klubi to‘qqizinchi o‘rinni egallagan edi. Joriy mavsumda esa, o‘tgan uch tur natijalariga ko‘ra, Akron besh ochko jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldi.
Klub “Krylya Sovetov” va “Spartak” jamoalari bilan durang o‘ynadi, “Sochi” klubini esa mag‘lub etdi. Klub rahbariyati kelgusida ham sport infratuzilmasiga ustuvor ahamiyat berib, futbolchilar va yoshlar uchun zamonaviy sharoitlarni yaratishga intilmoqda.

Клуб «Акрон» будет развивать инфраструктуру вместо домашнего стадиона
Представители футбольного клуба Akron из города Тольятти в настоящее время сообщили, что строительство собственного домашнего стадиона не является основной задачей для клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба планирует сосредоточиться на других направлениях. По словам генерального директора футбольного клуба Akron Константина Клюшева, в настоящее время самым важным направлением для клуба является развитие спортивной инфраструктуры.
В частности, приоритетной задачей определяется улучшение работы тренировочной базы и футбольной академии, создание прочного фундамента в этих областях. Для справки, команда Akron в настоящее время проводит второй сезон в высшей лиге российского футбола.
По итогам прошлого сезона тольяттинский клуб занял девятое место. В текущем сезоне, по результатам трех туров, Akron удалось набрать пять очков.
Клуб сыграл вничью с командами "Крылья Советов" и "Спартак", а клуб "Сочи" был побежден. Руководство клуба и в будущем намерено придавать приоритетное значение спортивной инфраструктуре, стремясь создать современные условия для игроков и молодежи.