Granat: Dinamoning omadsiz starti kutilgan holat edi
Uning fikricha, “Dinamo” jamoasining mavsumni qiyin boshlab yuborishi kutilgan holat edi. Sababi, jamoaning o‘yin taqvimi oson emas.
Futbolchilar hali murabbiy Valeriy Karpinning talablariga moslashib ulgurishmagan, murabbiy esa hali har bir futbolchini to‘liq o‘rganib chiqmagan. Shuningdek, iyun oyida “Dinamo” jamoasiga yangi bosh murabbiy sifatida Valeriy Karpin tayinlangani eslatib o‘tildi.
Uning boshchiligida jamoa Rossiya oliy ligasining uchta turida maydonga tushdi. “Dinamo” dastlab “Baltika” jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
So‘ngra “Rostov” ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Biroq uchinchi o‘yinda “Krasnodar” jamoasiga mehmon bo‘lib, 0:1 hisobida mag‘lubiyatga uchradi.
Shu sababli, jamoaning yangi mavsumdagi natijalari hozircha kutilganidek bo‘lmayapti. Granatning fikricha, jamoa va murabbiy bir-biriga moslashib olgach, natijalar yaxshilanadi.

Граната: Неудачный старт динамита был ожидаемым состоянием
Бывший защитник московского "Динамо" Владимир Гранат отметил, что не удивлён неудачным стартом команды в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, трудный старт сезона для команды "Динамо" был ожидаемым состоянием. Причина в том, что игровой график команды не лёгкий.
Футболисты ещё не успели адаптироваться к требованиям тренера Валерия Карпина, а тренер пока не полностью изучил каждого футболиста. Также было отмечено, что в июне новым главным тренером "Динамо" был назначен Валерий Карпин.
Под его руководством команда сыграла в трёх турах Российской Премьер-Лиги. "Динамо" сначала сыграло вничью с командой "Балтика" со счётом 1:1.
Затем одержало победу над "Ростовом" со счётом 1:0. Однако в третьем матче, будучи гостями, потерпело поражение от команды "Краснодар" со счётом 0:1.
Поэтому результаты команды в новом сезоне пока не соответствуют ожиданиям. По мнению Граната, как только команда и тренер адаптируются друг к другу, результаты улучшатся.