Cherchesov “Axmat”ga qaytdi va ilk fikrini bildirdi
Stanislav Cherchesov Grozniy shahrining "Axmat" futbol klubi bosh murabbiyi lavozimida ilk bor o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klubga qaytganida o‘zini huddi bu yerda hech qachon ketmagandek his qilgan. Cherchesov, "Avvalgi muhit, tanish ranglar va jamoa meni yana kutib oldi.
Ishimiz yana muvaffaqiyatli bo‘lishiga umid qilaman. Futbolchilar bilan suhbatlashdim, ularga ruhiy ko‘mak berdim.
Ko‘plab o‘yinchilarni yaxshi bilaman va ular bilan mashg‘ulotlarda yaqindan ishlashni rejalashtiryapman", deya ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, "Axmat" klubi Cherchesovning qaytganini chorshanba kuni e’lon qilgan edi.
U bunga qadar ham 2011-2013 yillarda shu klubda bosh murabbiy bo‘lib ishlagan. Yangi mavsum boshida "Axmat" jamoasi ketma-ket to‘rt uchrashuvda mag‘lubiyatga uchradi.
Bu davrda jamoani rossiyalik murabbiy Aleksandr Storojuk boshqargan. To‘rt o‘yinda jamoa 2 ta gol urib, 7 ta gol o‘tkazib yuborgan.

Черчесов вернулся в "Ахмат" и высказал свое первое мнение
Станислав Черчесов впервые высказал свое мнение на посту главного тренера футбольного клуба "Ахмат" из Грозного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, когда он вернулся в клуб, он почувствовал себя так, будто никогда не уезжал. Черчесов отметил: "Предыдущая атмосфера, знакомые цвета и команда снова встретили меня.
Я надеюсь, что наша работа снова будет успешной. Я поговорил с футболистами, оказал им моральную поддержку.
Я хорошо знаю многих игроков и планирую тесно работать с ними на тренировках". Напоминаем, что клуб "Ахмат" объявил о возвращении Черчесова в среду.
Ранее он также работал главным тренером в этом клубе с 2011 по 2013 год. В начале нового сезона команда "Ахмат" потерпела четыре поражения подряд.
В этот период команду возглавлял российский тренер Александр Сторожук. В четырех матчах команда забила 2 гола и пропустила 7.