Glushenkovga tiklanish va psixologik tanaffus kerak
Rossiya terma jamoasi va Sankt-Peterburgning Zenit jamoasining sobiq yarim himoyachisi Vladislav Radimov Maksim Glushenkovning hozirgi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Glushenkov safga qaytadi, lekin bunga vaqt kerak. Futbolchiga psixologik jihatdan o‘zini tiklab olish uchun tanaffus zarur.
Radimov bu masalada asosiy omil sifatida psixologiyani ko‘rsatdi. O‘tgan mavsumda Glushenkov mavsumni yaxshi boshlagan edi.
Biroq, ketma-ket ikki bor jarohat olgani natijasida uning samaradorlik ko‘rsatkichlari pasaydi. Shuningdek, ommaviy axborot vositalarida Glushenkov va jamoa bosh murabbiyi Sergey Semak o‘rtasida kelishmovchilik yuzaga kelgani haqida xabarlar paydo bo‘ldi.
Joriy mavsumda Glushenkov Zenit tarkibida uchta o‘yinda maydonga tushdi. U maydonda jami o‘ynashi mumkin bo‘lgan vaqtning yarmidan sal kamrog‘ini o‘tkazdi.
Shu sababli, futbolchining to‘liq tiklanishi va avvalgi sport formasi va natijalariga erishishi uchun vaqt va psixologik tayyorgarlik muhim ahamiyatga ega. Mutaxassislar uning safga qaytishiga ishonch bildirmoqda.

Глушенкову нужно восстановление и психологический перерыв
Бывший полузащитник сборной России и петербургского Зенита Владислав Радимов высказал мнение о текущем состоянии Максима Глушенкова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Глушенков вернется в строй, но для этого нужно время. Футболисту необходим перерыв для психологического восстановления.
Радимов отметил психологию как основной фактор в этом вопросе. В прошлом сезоне Глушенков хорошо начал сезон.
Однако после двух последовательных травм его показатели эффективности снизились. Также в СМИ появились сообщения о возникших разногласиях между Глушенковым и главным тренером команды Сергеем Семаком.
В текущем сезоне Глушенков выходил на поле в трех матчах за Зенит. Он провел на поле чуть меньше половины возможного времени.
Поэтому для полного восстановления футболиста и достижения прежней спортивной формы и результатов время и психологическая подготовка имеют важное значение. Специалисты выражают уверенность в его возвращении в строй.