Pari NN va Dinamo Mahachkala o‘yini Saranskda o‘tkaziladi
Mahachkaladagi Dinamo futbol klubi bosh direktori Shamil Gazizov jamoasi safarda Pari NNga qarshi o‘yin 18 avgust kuni Saransk shahrida o‘tkazilishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agar hech qanday o‘zgarish bo‘lmasa, Pari NN va Dinamo Mahachkala jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv Saranskda bo‘lib o‘tadi. Bu haqda bizga oldindan xabar berishgan, deydi Gazizov.
Eslatib o‘tamiz, Saranskdagi Mordoviya Arena stadioni Pari NN jamoasi uchun zaxira stadion hisoblanadi. Hozirda Pari NN o‘zining asosiy maydoni bo‘lgan Nijniy Novgorod stadionida ta’mirlash ishlari olib borilayotgani sababli, klub o‘z uy uchrashuvlarini boshqa shaharda o‘tkazishga majbur bo‘lmoqda.
Mordoviya Arena stadioni futbol bo‘yicha jahon chempionatidan so‘ng deyarli foydalanilmayapti. Saransk shahrida hozir professional futbol jamoasi mavjud emas.
Shu sababli, ushbu stadion zaxira maydon sifatida ishlatilmoqda. Bu holat Pari NN jamoasining o‘yinlarini Saranskda o‘tkazishiga sabab bo‘ldi.
O‘yinchilar va muxlislar uchun barcha zarur sharoitlar yaratiladi. O‘yin belgilangan vaqtda o‘tishi rejalashtirilgan.

Матч между Пари НН и Динамо Махачкала пройдет в Саранске
Генеральный директор футбольного клуба Динамо Махачкала Шамиль Газизов сообщил, что матч его команды против Пари НН пройдет 18 августа в городе Саранск. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Если не будет никаких изменений, встреча между командами Пари НН и Динамо Махачкала состоится в Саранске. Об этом нам заранее сообщили, говорит Газизов.
Напоминаем, что стадион Мордовия Арена в Саранске является резервным стадионом для команды Пари НН. В настоящее время клуб вынужден проводить свои домашние матчи в другом городе, так как на основном стадионе Нижний Новгород проводятся ремонтные работы.
Стадион Мордовия Арена почти не используется после чемпионата мира по футболу. В Саранске в настоящее время нет профессиональной футбольной команды.
По этой причине данный стадион используется в качестве резервного поля. Это обстоятельство стало причиной проведения матчей команды Пари НН в Саранске.
Для игроков и болельщиков будут созданы все необходимые условия. Игра запланирована на назначенное время.