Sport sharhlovchisi Konstantin Genich Grozniy shahri futbol jamoasi "Axmat"ning yangi bosh murabbiy Stanislav Cherchesov boshchiligidagi mavsumi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Genichning aytishicha, Stanislav Cherchesov jamoada mavsum oxirigacha ishlab, vaziyatni to‘g‘rilaydi va qishgi tanaffusga kelib, "Axmat"ni turnir jadvalining o‘rta qismiga ko‘taradi. U bu borada ishonch bildirganini ta’kidladi.
Shuningdek, Genichning fikriga ko‘ra, Cherchesov uchun "Axmat"dagi ish yangi imkoniyatlar sari yo‘l ochuvchi bosqich bo‘lishi mumkin. Ya’ni, bu klubda ishlash orqali u kelajakda yana yirik vazifalarni o‘z zimmasiga olishi ehtimoldan holi emas.
Ma’lumot uchun, "Axmat" jamoasi Cherchesovning qaytganini rasmiy tarzda e’lon qildi. Klub 61 yoshli mutaxassis bilan uch yillik shartnoma imzoladi.
Bungacha esa jamoa Aleksandr Storojuk boshchiligida mavsumning dastlabki to‘rt uchrashuvida ham yutqazgan edi. Shu tariqa, "Axmat" jamoasi yangi murabbiydan ijobiy natijalar kutmoqda.
Klub rahbariyati va muxlislar Cherchesovdan jamoaning o‘yinini yaxshilash, turnir jadvalidagi o‘rnini mustahkamlashni umid qilmoqda.

Генич: Черчесов будет работать в "Ахмате" до конца сезона
Спортивный комментатор Константин Генич высказал свое мнение о сезоне футбольной команды «Ахмат» из Грозного под руководством нового главного тренера Станислава Черчесова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Генича, Станислав Черчесов будет работать в команде до конца сезона, исправит ситуацию и к зимнему перерыву поднимет «Ахмат» в середину турнирной таблицы. Он отметил, что в этом вопросе у него есть уверенность.
Кроме того, по мнению Генича, работа в «Ахмате» может стать для Черчесова этапом, открывающим новые возможности. То есть, работая в этом клубе, он вполне может взять на себя крупные задачи в будущем.
Для справки, команда «Ахмат» официально объявила о возвращении Черчесова. Клуб подписал трехлетний контракт с 61-летним специалистом.
Ранее команда под руководством Александра Сторожука уже проиграла в первых четырех матчах сезона. Таким образом, команда «Ахмат» ожидает положительных результатов от нового тренера.
Руководство клуба и болельщики надеются, что Черчесов улучшит игру команды и укрепит ее позицию в турнирной таблице.