Laporta: Yangi mavsumda Barselona PSG bilan o‘ynashni istaydi
Barselona klubi prezidenti Joan Laporta yangi mavsum oldidan Chempionlar ligasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, u Parijning mashhur klubi PSG bilan uchrashishni istaydi. Laporta o‘z intervyusida PSG jamoasining o‘tgan mavsumdagi yutuqlarini yuqori baholadi.
Ularning Chempionlar ligasida va Fransiya chempionatida g‘alaba qozonganini, kuchli murabbiy va tajribali futbolchilar bilan chiroyli o‘yin namoyish etganini ta’kidladi. Afsuski, o‘tgan mavsumda Barselona bu klub bilan maydonda to‘qnash kelolmadi.
Laportaning fikricha, bunday o‘yin butun dunyo futbol ishqibozlari uchun qiziqarli bo‘lar edi. U, shuningdek, o‘tgan mavsumda Barselona eng yaxshi tayyorlangan jamoalardan biri bo‘lganini aytdi.
Laporta yangi mavsumda PSG bilan o‘yin tashkil etilishini va bu orqali qaysi jamoa kuchliroq ekanini aniqlash istagini bildirdi. Uning aytishicha, ehtimol, yangi mavsumda yana boshqa kuchli jamoalar ham chiroyli futbol ko‘rsatishi mumkin.
Biroq o‘tgan mavsum natijalariga ko‘ra, Barselona va PSG dunyoning eng yaxshi ikki jamoasi bo‘ldi. Ma’lumot uchun, Barselona o‘tgan mavsumda Chempionlar ligasi finaliga chiqish imkoniyatiga ega edi, biroq yarim finalda Milaning Inter jamoasiga yutqazib qo‘ydi.

Лапорта: В новом сезоне Барселона хочет сыграть с ПСЖ
Президент клуба Барселона Хуан Лапорта высказал свои мысли о Лиге чемпионов перед новым сезоном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он хочет встретиться с известным парижским клубом ПСЖ. Лапорта в своем интервью высоко оценил достижения команды ПСЖ в прошлом сезоне.
Он отметил, что они одержали победу в Лиге чемпионов и чемпионате Франции, продемонстрировав красивую игру с сильным тренером и опытными футболистами. К сожалению, в прошлом сезоне Барселона не смогла встретиться с этим клубом на поле.
По мнению Лапорты, такая игра была бы интересна для всех футбольных болельщиков мира. Он также сказал, что в прошлом сезоне Барселона была одной из лучших подготовленных команд.
Лапорта выразил желание организовать игру с ПСЖ в новом сезоне, чтобы определить, какая команда сильнее. По его словам, возможно, в новом сезоне другие сильные команды также смогут продемонстрировать красивый футбол.
Однако по результатам прошлого сезона Барселона и ПСЖ стали двумя лучшими командами мира. Для справки, Барселона имела возможность выйти в финал Лиги чемпионов в прошлом сезоне, но уступила команде Интер из Милана в полуфинале.