Svischyov: Rossiya futbolchilari o‘yinga tayyorlanishi lozim
Ukraina futbol assotsiatsiyasi Rossiya terma jamoasining Iordaniya bilan o‘yinini bekor qilishga harakat qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Davlat Dumasi deputati Dmitriy Svischyov bu masalaga o‘z munosabatini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday harakatlarga e’tibor bermaslik kerak.
Svischyov futbolchilar va murabbiylarga o‘yinga jiddiy tayyorlanishni tavsiya etdi hamda bu uchrashuv muxlislar uchun ham, terma jamoa uchun ham muhimligini ta’kidladi. Uning fikricha, shunday o‘yinlar rossiyalik futbolchilarga katta tajriba beradi.
Svischyov, shuningdek, Rossiya tez orada xalqaro sport musobaqalariga to‘liq qaytishini aytdi. U jahon sportida Rossiya ishtirokining tiklanishi yaqin orada amalga oshishiga ishonch bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi sentabr oyida ikki do‘stlik uchrashuvi o‘tkazadi. Birinchi o‘yin Iordaniya terma jamoasiga qarshi 4 sentabr kuni o‘z maydonida bo‘lib o‘tadi.
Ikkinchi uchrashuv esa 7 sentabr kuni Qatarga qarshi safarda bo‘lib o‘tadi. Mazkur o‘yinlar Xalqaro futbol federatsiyasi reytingiga ta’sir ko‘rsatadi.
Joriy yil yoz oylarida Rossiya terma jamoasi Nigeriya bilan 1:1 hisobida durang o‘ynagan va Belarus termasini 4:1 hisobida mag‘lub etgan edi.

Свищёв: Российские футболисты должны готовиться к игре
Футбольная ассоциация Украины пытается отменить матч сборной России с Иорданией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Депутат Государственной Думы России Дмитрий Свищев высказал свое мнение по этому поводу. По его словам, на такие действия не следует обращать внимание.
Свищев рекомендовал футболистам и тренерам серьезно подготовиться к игре и подчеркнул, что эта встреча важна как для болельщиков, так и для сборной. По его мнению, такие игры дают российским футболистам большой опыт.
Свищев также заявил, что Россия вскоре полностью вернется к международным спортивным соревнованиям. Он выразил уверенность, что восстановление участия России в мировом спорте произойдет в ближайшее время.
Напомним, что сборная России в сентябре проведет два товарищеских матча. Первый матч пройдет 4 сентября на своем поле против сборной Иордании.
Второй матч состоится 7 сентября в гостях против Катара. Эти игры повлияют на рейтинг Международной федерации футбола.
В текущем году летом сборная России сыграла вничью 1:1 с Нигерией и одержала победу над сборной Беларуси со счетом 4:1.