Axmat va Zenit o‘yini Grozniyda muhim sinov bo‘ladi
Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Barannik, “Zenit” jamoasining Grozniy shahriga safarini oson bo‘lmasligini ta’kidlab o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, mahalliy “Axmat” jamoasiga qarshi o‘yin “Zenit” uchun har doim qiyin kechadi. Barannikning fikriga ko‘ra, hatto “Axmat” murabbiyi almashtirilmagan taqdirda ham, safar oson bo‘lmas edi.
Ayniqsa, jamoaga Stanislav Cherchesov bosh murabbiy sifatida qaytgach, “Axmat” futbolchilari yanada kuchli motivatsiyaga ega bo‘lishadi. Ma’lum qilinishicha, “Axmat” va “Zenit” o‘rtasidagi uchrashuv shu shanba, 9-iyul kuni bo‘lib o‘tadi.
Bu o‘yin “Axmat” uchun yangi bosh murabbiy Stanislav Cherchesov qo‘l ostida ilk rasmiy o‘yin bo‘ladi. Grozniy klubi Cherchesovning Chechenistonga qaytgani haqida 6-avgust kuni rasmiy bayonot bergan edi.
Ushbu o‘yin ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi. “Zenit” safarda maksimal natija olishga harakat qilsa, “Axmat” yangi murabbiy boshchiligida o‘zini ko‘rsatishga intiladi.

Игра Ахмата и Зенита в Грозном станет важным испытанием
Бывший футболист петербургского "Зенита" Дмитрий Баренник отметил, что поездка команды "Зенит" в город Грозный не будет легкой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, игра против местной команды "Ахмат" всегда проходит сложно для "Зенита". По мнению Баренника, даже если тренер "Ахмата" не будет заменен, поездка не была бы легкой.
Особенно, когда в команду вернулся главный тренер Станислав Черчесов, футболисты "Ахмата" будут иметь еще большую мотивацию. Известно, что встреча между "Ахматом" и "Зенитом" состоится в эту субботу, 9 июля.
Эта игра станет первым официальным матчем для нового главного тренера "Ахмата" Станислава Черчесова. Грозненский клуб официально объявил о возвращении Черчесова в Чечню 6 августа.
Эта игра имеет важное значение для обеих команд. "Зенит" будет стремиться к максимальному результату в выездном матче, в то время как "Ахмат" будет стремиться проявить себя под руководством нового тренера.