Radimov: Iordaniya kuchli raqib, o‘yin murakkab bo‘ladi
Rossiya terma jamoasining Bet Boom do‘stlik uchrashuvida Iordaniya terma jamoasiga qarshi o‘ynashi rejalashtirilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu munosabat bilan, futbol mutaxassisi Vladislav Radimov bo‘lajak raqib haqida fikr bildirdi. Uning aytishicha, jahon chempionati ishtirokchisi bo‘lgan jamoa bilan o‘ynash har doim qiziqarli va mas’uliyatli bo‘ladi.
Radimov, shuningdek, Iordaniya terma jamoasi kabi kuchli raqib bilan bahs olib borish Brunei terma jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagidan ko‘ra ancha murakkab bo‘lishini ta’kidladi. Chunki Brunei jamoasiga 11 ta gol urilgan bo‘lsa, Iordaniya jamoasi ancha kuchli qarshilik ko‘rsatishi mumkin.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi 4-sentabr kuni Iordaniya terma jamoasini qabul qiladi. 7-sentabr kuni esa Rossiya terma jamoasi Qatarga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu ikki bahs ham Xalqaro futbol federatsiyasi reytingiga ta’sir qiladi. Ma’lumki, so‘nggi uch yarim yil davomida Rossiya terma jamoasi siyosiy sabablarga ko‘ra rasmiy o‘yinlarda ishtirok etmayapti.
Shu bois, do‘stlik uchrashuvlari jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etmoqda. Bu o‘yinlar orqali futbolchilar o‘z mahoratini oshirish va xalqaro tajriba to‘plash imkoniyatiga ega bo‘lishadi.

Радимов: Иордания сильный соперник, игра будет сложной
Запланировано, что сборная России сыграет с сборной Иордании в товарищеском матче Bet Boom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В связи с этим футбольный специалист Владислав Радимов высказал свое мнение о будущем сопернике. По его словам, всегда интересно и ответственно играть с командой, которая является участником чемпионата мира.
Радимов также подчеркнул, что игра с сильным соперником, таким как сборная Иордании, будет гораздо сложнее, чем матч с командой Брунея. Поскольку Брунею было забито 11 голов, сборная Иордании может оказать гораздо более серьезное сопротивление.
Напоминаем, что сборная России примет сборную Иордании 4 сентября. 7 сентября сборная России выйдет на поле против Катара.
Эти два матча также повлияют на рейтинг Международной федерации футбола. Известно, что в последние три с половиной года сборная России не участвует в официальных играх по политическим причинам.
Поэтому товарищеские матчи имеют важное значение для команды. Благодаря этим играм футболисты получают возможность улучшить свои навыки и накопить международный опыт.