Kuadrado Pisa bilan shartnoma imzoladi, bir yilga kelishuv
37 yoshli tajribali futbolchi Xuan Kuadrado Italiya chempionatining yangi ishtirokchisi Pisa jamoasi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kolumbiyalik futbolchi yangi klub bilan bir yilga mo‘ljallangan kelishuvga erishdi. O‘tgan mavsum Kuadrado Atalanta jamoasida o‘ynadi.
U 2011 yildan boshlab asosan Italiya klublarida faoliyat olib bordi. Uning faoliyati davomida Lecce, Udineze, Fiorentina va Inter klublarida ham o‘ynagan.
Angliyaning Chelsi jamoasiga o‘tishi unchalik muvaffaqiyatli bo‘lmagan va u u yerda o‘zini ko‘rsata olmadi. Biroq, eng ko‘p e’tiborli yutuqlarga Kuadrado aynan Yuventus safida erishgan.
Pisa jamoasi o‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, B seriyadan A seriyaga ko‘tarildi. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, tajribali futbolchining qiymati bir million yevroga baholanmoqda.
Shu tariqa, Pisa jamoasi tajribali futbolchi bilan tarkibini mustahkamladi va yangi mavsumda yuqori natijalarga erishishga umid qilmoqda.

Квадрадо подписал контракт с Пизой, соглашение на один год
37-летний опытный футболист Хуан Квадрадо подписал контракт с новым участником итальянского чемпионата командой Пиза. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Колумбийский футболист достиг соглашения с новым клубом на один год. В прошлом сезоне Квадрадо играл за команду Аталанта.
С 2011 года он в основном выступал за итальянские клубы. В ходе своей карьеры он также играл за Лечче, Удинезе, Фиорентину и Интер.
Переход в английский клуб Челси не был особенно успешным, и он не смог там проявить себя. Однако наибольших успехов Квадрадо добился именно в составе Ювентуса.
Команда Пиза по итогам прошлого сезона поднялась из Серии B в Серию A. По данным портала Transfermarkt, стоимость опытного футболиста оценивается в один миллион евро.
Таким образом, команда Пиза укрепила свой состав опытным футболистом и надеется на высокие результаты в новом сезоне.