Son Xyon Min rasman Los-Anjeles klubi futbolchisi bo‘ldi
Janubiy Koreyalik hujumchi Son Xyon Min rasman Los-Anjeles futbol klubi futbolchisi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda AQSHning MLS ligasi klubi matbuot xizmati ma’lum qildi. Hozircha Son Xyon Minning yangi jamoasi bilan tuzgan shartnomasi muddati ochiqlanmagan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Londonning Tottenxem klubi va Los-Anjeles jamoasi o‘rtasidagi kelishuv qiymati 22 million yevroga baholanmoqda. Son Xyon Min so‘nggi o‘n yil davomida Tottenxem klubi tarkibida o‘ynab keldi.
U 2015 yilda Germaniyaning Bayer jamoasidan Tottenxemga o‘tgan va shu vaqtdan buyon London klubining asosiy futbolchilaridan biri bo‘lib xizmat qilgan. Los-Anjeles klubi MLSning G‘arbiy konferensiyasida ishtirok etadi va hozirda 36 ochko bilan oltinchi o‘rinda joylashgan.
Shu haftaning o‘zida yana bir mashhur yevropalik futbolchi MLSda yangi klub topgani ma’lum bo‘ldi. Mazkur transfer MLS klublarining yirik futbolchilarni jalb qilish borasida faol harakat qilayotganini ko‘rsatmoqda.
Son Xyon Minning Los-Anjelesga o‘tishi klub uchun ham, futbolchi uchun ham yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda.

Сон Хён Мин официально стал игроком клуба Лос-Анджелес
Южнокорейский нападающий Сон Хён Мин официально стал футболистом футбольного клуба Лос-Анджелес. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила пресс-служба клуба MLS из США. Пока срок контракта Сона Хён Мина с новой командой не раскрыт.
Согласно данным, соглашение между лондонским клубом Тоттенхэм и командой Лос-Анджелес оценивается в 22 миллиона евро. Сон Хён Мин играл в составе клуба Тоттенхэм на протяжении последних десяти лет.
Он перешел в Тоттенхэм из немецкого клуба Байер в 2015 году и с тех пор стал одним из ключевых игроков лондонского клуба. Клуб Лос-Анджелес участвует в Западной конференции MLS и в настоящее время занимает шестое место с 36 очками.
На этой неделе стало известно, что еще один известный европейский футболист нашел новый клуб в MLS. Этот трансфер показывает, что клубы MLS активно работают над привлечением крупных игроков.