Son Xyon Min “Los-Anjeles”ga o‘tishini sharhladi
Janubiy Koreya terma jamoasi hujumchisi Son Xyon Min endilikda “Los-Anjeles” futbol klubi a’zosi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bungacha Angliyaning “Tottenxem” jamoasida o‘ynagan. Son Xyon Min o‘zining yangi jamoaga o‘tishini sharhlab, “Los-Anjeles” kabi dunyoning mashhur sport shahri va katta maqsadlarni ko‘zlagan klubga qo‘shilganidan faxrlanishini ta’kidladi.
U klubning yangi tarixini yaratishda o‘z hissasini qo‘shishga tayyor ekanini bildirdi. Shuningdek, yangi sinovlarni intiqlik bilan kutayotganini, Los-Anjelesga kelishdan maqsadi jamoa uchun sovrinlar yutish va klub, shahar hamda uning muxlislari uchun bor kuchini sarflashini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, Son Xyon Min so‘nggi o‘n yil davomida “Tottenxem” tarkibida harakat qilib, klubning muhim futbolchilaridan biri bo‘ldi. O‘tgan mavsumda u “Tottenxem” bilan UEFA Yevropa Ligasi Kubogini qo‘lga kiritgan.
Hozirda “Los-Anjeles” futbol klubi AQSHning MLS chempionatida G‘arbiy konferensiyada ishtirok etmoqda va jamoa hozirgi paytda oltinchi o‘rinni egallab turibdi.

Сон Хён Мин прокомментировал свой переход в "Лос-Анджелес"
Нападающий сборной Южной Кореи Сон Хён Мин теперь является игроком футбольного клуба «Лос-Анджелес». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее он играл за английский клуб «Тоттенхэм». Сон Хён Мин, комментируя свой переход в новую команду, отметил, что гордится тем, что присоединился к клубу, который имеет такие амбиции, как «Лос-Анджелес», и расположен в одном из самых известных спортивных городов мира.
Он заявил о готовности внести свой вклад в создание новой истории клуба. Также он с нетерпением ждет новых испытаний и сказал, что его цель, приехав в Лос-Анджелес, — выигрывать трофеи для команды и отдать все силы клубу, городу и его болельщикам.
Напомним, что Сон Хён Мин на протяжении последних десяти лет выступал за «Тоттенхэм» и стал одним из ключевых игроков клуба. В прошлом сезоне он выиграл Кубок UEFA Лиги Европы с «Тоттенхэмом».
В настоящее время футбольный клуб «Лос-Анджелес» участвует в чемпионате MLS США и занимает шестое место в Западной конференции.