«Chelsi» futbol klubining yangi futbolchisi Estevao Villian so‘nggi intervyusida jamoadoshi Koul Palmerning so‘zlarini tushunmaganini aytib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yaqinda o‘tgan o‘yinda Palmer, Essugu va Delap unga murojaat qilgan. Estevao esa Palmer aytgan gaplarning birontasini ham tushunmaganini, faqatgina uning kayfiyati yuqoriligini sezganini ta’kidladi.
Bir oycha avval, 18 yoshli braziliyalik futbolchi «Palmeyras» tarkibida Klublar o‘rtasidagi jahon chempionati chorak finalida «Chelsi»ga qarshi maydonga tushgan edi. O‘sha uchrashuvda Estevao bo‘lajak jamoasining darvozasiga gol urgan, biroq bu natija jamoasiga g‘alaba keltirmagan.
Uchrashuv «Chelsi» foydasiga 2:1 hisobida yakunlangan. O‘yindan so‘ng Palmer matbuotga Estevao bilan suhbatlashganini, ammo braziliyalik futbolchi uning gaplarini tushunmaganini ma’lum qilgan edi.
Estevao bu holatni o‘zi ham tasdiqladi va Palmerning faqat quvonchli kayfiyatini sezganini bildirdi. Eslatib o‘tamiz, Enso Mareska boshchiligidagi «Chelsi» jamoasi Klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan.

Эстевао Палмер свои слова не понял
Новый игрок футбольного клуба «Челси» Эстеван Виллиан в недавнем интервью заявил, что не понял слов своего товарища по команде Коула Палмера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в недавнем матче Палмер, Эссуга и Делап обращались к нему. Эстеван отметил, что не понял ни одного слова, сказанного Палмером, только заметил, что у него хорошее настроение.
Примерно месяц назад 18-летний бразильский футболист выходил на поле против «Челси» в составе «Палмейраса» в четвертьфинале клубного чемпионата мира. В том матче Эстеван забил гол в ворота своей будущей команды, но этот результат не принес его команде победу.
Матч завершился со счетом 2:1 в пользу «Челси». После игры Палмер сообщил прессе, что общался с Эстеваном, но бразильский футболист не понял его слова.
Эстеван подтвердил эту ситуацию и заявил, что только заметил радостное настроение Палмера. Напоминаем, что команда «Челси» под руководством Энсо Марески завоевала титул в клубном чемпионате мира.