Grinvud Al-Nasrga o‘tish istagini bildirdi
Marsel futbol klubi hujumchisi Meyson Grinvud kelajagi borasida o‘z rejasini aniqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi kunlarda Angliyalik futbolchini Saudiya Arabistonining Al-Nasr jamoasi o‘z tarkibiga qo‘shib olishga qiziqish bildirayotgani ma’lum bo‘ldi. Sport jurnalisti Rudi Galetti xabariga ko‘ra, Grinvud ham ushbu jamoaga o‘tish istagini bildirgan.
U ilgari Manchester Yunayted jamoasida birga o‘ynagan Krishtianu Ronaldu bilan yana birga harakat qilishni xohlamoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, Meyson Grinvud portugaliyalik futbolchining taklifiga rozilik bildirgan.
Biroq, asosiy muammo shundaki, Al-Nasr klubi Marselning transfer uchun so‘rayotgan narxini to‘liq to‘lashda qiyinchilikka duch kelmoqda. Hozirda 23 yoshli futbolchining transfer qiymati Transfermarkt portali tomonidan 40 million yevro atrofida baholanmoqda.
Meyson Grinvudning kelajagi hozircha aniq emas. Agar Al-Nasr va Marsel klublari o‘zaro kelishuvga erisha olsa, Grinvud yaqin orada Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tishi mumkin.
Shu bilan birga, futbolchining keyingi faoliyati ham ko‘plab futbol muxlislari va mutaxassislar diqqat markazida turibdi.

Гривуд выразил желание перейти в Аль-Наср
Нападающий футбольного клуба Марсель Мейсон Гривуд определил свои планы на будущее. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние дни стало известно, что английским футболистом заинтересовалась команда Аль-Наср из Саудовской Аравии. По информации спортивного журналиста Руди Галетти, Гривуд также выразил желание перейти в эту команду.
Он хочет снова играть вместе с Криштиану Роналду, с которым ранее выступал в Манчестер Юнайтед. Согласно данным, Мейсон Гривуд согласился на предложение португальского футболиста.
Однако основной проблемой является то, что клуб Аль-Наср испытывает трудности с полной оплатой запрашиваемой Марселем суммы за трансфер. В настоящее время трансферная стоимость 23-летнего футболиста оценивается порталом Transfermarkt в около 40 миллионов евро.
Будущее Мейсона Гривуда пока неясно. Если клубы Аль-Наср и Марсель смогут достичь соглашения, Гривуд может в ближайшее время переехать в Саудовскую Аравию.
При этом дальнейшая карьера футболиста также находится в центре внимания многих футбольных болельщиков и специалистов.