Xabi Alonso Endrikni asosiy tarkibda ko‘rmayapti
Madridning “Real” jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso Endrikni asosiy tarkibda ko‘rmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik hujumchi ilgari Karlo Anchelotti boshchiligida ham ko‘p o‘yinlarda maydonga tushmagan edi. Yangi mavsumda ham bu holat o‘zgarishi ehtimoldan yiroq.
Fichajes manbasining xabar berishicha, Alonso 19 yoshli hujumchiga jamoaning asosiy futbolchisi sifatida katta ishonch bildirishni rejalashtirmayapti. Klub Endrikni boshqa jamoaga ijaraga berish bo‘yicha takliflarni ko‘rib chiqishga tayyor.
Aytishlaricha, Endrik “Real Sosyedad” jamoasiga ijaraga o‘tishi mumkin edi. Biroq, ushbu kelishuv futbolchining jarohati sabab amalga oshmadi.
Shuningdek, Endrikning “Real” bilan tuzilgan shartnomasi 2030 yil yozigacha davom etadi. Shu sababli, klub futbolchining kelajagini ijaraga berish orqali hal qilishni ma’qul ko‘rmoqda.

Хаби Алонсо не видит Эндрика в основном составе
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо не видит Эндрика в основном составе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский нападающий ранее также не выходил на поле в многих матчах под руководством Карло Анчелотти. В новом сезоне эта ситуация вряд ли изменится.
По информации источника Fichajes, Алонсо не планирует оказывать большую доверие 19-летнему нападающему как основному игроку команды. Клуб готов рассмотреть предложения по аренде Эндрика в другие команды.
Говорят, что Эндрик мог перейти в аренду в команду "Реал Сосьедад". Однако это соглашение не состоялось из-за травмы игрока.
Кроме того, контракт Эндрика с "Реалом" будет действовать до лета 2030 года. Поэтому клуб предпочитает решить будущее игрока через аренду.