Daniyel Levi Sonning ketishi haqida fikr bildirdi
"Tottenhem" futbol klubi rahbari Daniyel Levi hujumchi Son Xyon Minning "Los-Anjeles" klubiga ketishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Janubiy Koreyalik futbolchi o‘tgan haftada "Tottenhem" jamoasi bilan rasman xayrlashgan edi. Uning transferi haqida rasmiy e’lon 6-avgust kuni qilindi.
Daniyel Levi Son Xyon Min haqida quyidagilarni ta’kidladi: "Son — ‘Tottenhem’ tarixida maydonga tushgan eng yaxshi futbolchilardan biri. O‘tgan o‘n yil davomida uning o‘yinini kuzatish biz uchun katta sharaf bo‘ldi.
U nafaqat juda iste’dodli futbolchi, balki yaxshi inson hamdir. Klubimiz va butun dunyo uchun ilhom manbai bo‘ldi.
Evropa Ligasi g‘alabasi ‘Tottenhem’ uchun unutilmas voqea bo‘ldi. Sonning musobaqa sovrinini ko‘tarib turgan onlari doimo xotiramizda qoladi.
U klub uchun juda katta hissa qo‘shdi va biz har doim uning xizmatlarini qadrlaymiz. Songa kelajakdagi faoliyatida omad tilaymiz", — dedi Levi.
Son Xyon Min "Tottenhem" safida 454 o‘yinda maydonga tushib, 173 ta gol urdi va 101 ta golli uzatma amalga oshirdi.

Даниэль Леви высказал мнение о уходе Сонна
"Тоттенхэм" футбольного клуба руководитель Даниэль Леви высказал свое мнение о том, что нападающий Сон Хын Мин уходит в клуб "Лос-Анджелес". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Южнокорейский футболист на прошлой неделе официально попрощался с командой "Тоттенхэм". Официальное объявление о его трансфере было сделано 6 августа.
Даниэль Леви отметил следующее о Соне Хын Мине: "Сон — один из лучших футболистов, когда-либо выступавших за 'Тоттенхэм'. Наблюдать за его игрой на протяжении последних десяти лет было для нас большой честью.
Он не только очень талантливый футболист, но и хороший человек. Он стал источником вдохновения для нашего клуба и всего мира.
Победа в Лиге Европы стала незабываемым событием для 'Тоттенхэма'. Моменты, когда Сон поднимал трофей турнира, навсегда останутся в нашей памяти.
Он внес огромный вклад в клуб, и мы всегда будем ценить его заслуги. Мы желаем Сону удачи в его будущей карьере", — сказал Леви.