“Shaxtyor” Kevin uchun 40 million yevrodan voz kechdi
Ukrainaning “Shaxtyor” jamoasida to‘p surayotgan hujumchi Kevin Angliya Premer-ligasining London shahri vakili “Fulhem” klubiga o‘tishi mumkin edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli jurnalist xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, “Fulhem” klubi rahbariyati 22 yoshli braziliyalik futbolchi uchun taxminan 40 million yevro taklif qilgan.
Biroq, “Shaxtyor” klubi bu taklifni rad etgan. Klub vakillari futbolchi uchun yanada yuqoriroq narx kutayotganini bildirgan.
Kevin Yevropa Ligasi 2025/2026 yilgi mavsum saralash bosqichida yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda. U ushbu musobaqada to‘rt bor raqib darvozasini ishg‘ol qilgan va ikki marta jamoadoshlariga gol urishda yordam bergan.
“Shaxtyor” klubi futbolchining yuqori o‘yin ko‘rsatkichlarini inobatga olib, uning transferidan ko‘proq daromad olishni rejalashtirmoqda. Shu sababli, klub rahbariyati futbolchini hozircha sotishga shoshilmayapti.

“Шахтёр” отказался от 40 миллионов евро за Кевина
Нападающий украинского клуба “Шахтер” Кевин мог перейти в клуб “Фулхэм”, представляющий английскую Премьер-лигу из Лондона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный журналист. Известно, что руководство клуба “Фулхэм” предложило за 22-летнего бразильского футболиста около 40 миллионов евро.
Однако клуб “Шахтер” отклонил это предложение. Представители клуба заявили, что ожидают более высокую цену за футболиста.
Кевин показывает хорошие результаты в квалификационном этапе Лиги Европы 2025/2026 года. Он четыре раза поразил ворота соперников и дважды помог своим товарищам по команде забить гол.
Клуб “Шахтер”, учитывая высокие игровые показатели футболиста, планирует получить больше дохода от его трансфера. Поэтому руководство клуба не спешит продавать игрока на данный момент.