Mironov: Men to‘liq sog‘aydim va o‘yinlarga tayyorman
Rostov futbol klubi yarim himoyachisi, 25 yoshli Aleksey Mironov yangi mavsum boshida o‘zining holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, u o‘zining jismoniy holatini to‘liq yaxshi deb hisoblaydi va to‘liq tayyor ekanini ta’kidladi. Mironov so‘zlariga ko‘ra, u maydonda raqobatlashishga hamda o‘ynashga tayyor.
U yaqinda Spartak jamoasiga qarshi Kubok uchrashuvida 90 daqiqa davomida ishtirok etganini va o‘zini yaxshi his qilganini aytdi. Shu bilan birga, Mironov o‘tgan mavsumda tizzasidagi menisk shikastlanishi sababli maydonga tusha olmagan edi.
Hozirda u to‘liq sog‘ayganini bildirgan. Ma’lumot uchun, Rostov jamoasi Rossiya oliy ligasining yangi mavsumini yaxshi boshlay olmadi.
Jamoa bosh murabbiyi Jonatan Alba qo‘l ostida ketma-ket uchta mag‘lubiyatga uchradi. Yaqinlashib kelayotgan turda Rostov klubi Pari NN jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Klub oldida natijani yaxshilash vazifasi turibdi. Mironov esa jamoaning muvaffaqiyati uchun bor kuchini sarflashga tayyorligini ta’kidlamoqda.

Миронов: Я полностью выздоровел и готов к играм
Полузащитник футбольного клуба Ростов, 25-летний Алексей Миронов, в начале нового сезона высказал свое мнение о своем состоянии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он считает свое физическое состояние полностью хорошим и отметил, что готов на 100%. По словам Миронова, он готов соревноваться на поле и играть.
Он сказал, что недавно участвовал в Кубковом матче против команды Спартак на протяжении 90 минут и чувствовал себя хорошо. В то же время, Миронов не мог выйти на поле в прошлом сезоне из-за повреждения мениска в колене.
В настоящее время он сообщил, что полностью выздоровел. Для справки, команда Ростов не смогла хорошо начать новый сезон Российской Премьер-Лиги.
Под руководством главного тренера Джонатана Альбы команда потерпела три подряд поражения. В ближайшем туре клуб Ростов выйдет на поле против команды Пари НН.
Перед клубом стоит задача улучшить результаты. Миронов подчеркивает, что готов приложить все усилия для успеха команды.