Evgeniy Xarin: Terma jamoada debyut bolalik orzusi edi
«Ural» futbol klubi yarim himoyachisi Evgeniy Xarin Rossiya terma jamoasidagi debyutini eslab o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 2023 yilda milliy terma jamoada ilk bor maydonga tushganini ta’kidladi. Xarinning so‘zlariga ko‘ra, bu voqea uning futbolchilik faoliyatidagi muhim bosqichlardan biri bo‘lib, u terma jamoaga chaqiruvni o‘zining mehnati evaziga qo‘lga kiritgan.
Futbolchi bolalikdan terma jamoada o‘ynashni orzu qilganini va bu orzusi amalga oshgani uchun o‘zini baxtli his qilganini bildirdi. Uning fikricha, boshqalarning bu boradagi fikri unchalik ahamiyatli emas.
Ma’lumot uchun, Evgeniy Xarin Rossiya terma jamoasi safida yagona uchrashuvini 2023 yil oktabr oyida Kamerun jamoasiga qarshi o‘rtoqlik o‘yinida o‘tkazgan. U o‘sha bahsda etti daqiqa maydonda harakat qilgan.
Oradan bir oy o‘tib, Xarin yana milliy jamoaga chaqirilgan, biroq Kuba va Serbiya terma jamoalariga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvlarda maydonga tushmagan. Shundan so‘ng, futbolchi terma jamoaga boshqa chaqiruv olmagan.
Joriy mavsumda 30 yoshli Evgeniy Xarin PARI Ligasida uchta o‘yinda ishtirok etdi, biroq gol yoki golli uzatma amalga oshirmagan.

Евгений Харин: Дебют в сборной был детской мечтой
Полузащитник футбольного клуба «Урал» Евгений Харин вспомнил о своем дебюте в сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в 2023 году впервые вышел на поле в национальной сборной. По словам Харина, это событие стало одним из важных этапов в его футбольной карьере, и он получил вызов в сборную благодаря своему труду.
Футболист сообщил, что с детства мечтал играть в сборной и чувствует себя счастливым, что эта мечта сбылась. По его мнению, мнение других по этому поводу не так уж важно.
Для справки, Евгений Харин провел единственный матч за сборную России в октябре 2023 года в товарищеской игре против сборной Камеруна. Он провел на поле семь минут.
Через месяц Харин снова был вызван в национальную команду, однако не выходил на поле в матчах против сборных Кубы и Сербии. С тех пор футболист больше не получал вызовов в сборную.
В текущем сезоне 30-летний Евгений Харин принял участие в трех матчах PARI Лиги, однако не забил ни одного гола и не сделал голевой передачи.