Cherchesov “Axmat”ga bosh murabbiy bo‘ldi, natija kutilmoqda
“Lokomotiv” jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Bulykin “Axmat” klubiga bosh murabbiy etib Stanislav Cherchesov tayinlangani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, ilgari Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi bo‘lgan Cherchesov “Axmat”da Aleksandr Storojuk o‘rniga ish boshladi. Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov tajribali murabbiy hisoblanadi va yuqori darajada ishlagan.
Uning fikricha, agar klub rahbariyati yangi futbolchilarni olib bersa, “Axmat” Rossiya Premyer-ligasida yaxshi natija ko‘rsatishi mumkin. Hozircha esa, jamoa uchta tur yakuniga ko‘ra turnir jadvalining pastki qismida bormoqda va hech qanday ochko to‘plaganicha yo‘q.
Navbatdagi turda Cherchesov boshchiligidagi “Axmat” Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv jamoa uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda.

Черчесов стал главным тренером "Ахмата", результат ожидается
Бывший футболист команды “Локомотив” Дмитрий Булыкин высказал свое мнение о назначении Станислава Черчесова главным тренером клуба “Ахмат”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что ранее Черчесов был главным тренером сборной России и начал работу в “Ахмате” вместо Александра Сторожука. По словам Булыкина, Черчесов является опытным тренером и работал на высоком уровне.
Он считает, что если руководство клуба привлечет новых футболистов, “Ахмат” может показать хорошие результаты в Российской Премьер-лиге. На данный момент команда находится в нижней части турнирной таблицы и не набрала ни одного очка по итогам трех туров.
В следующем туре “Ахмат” под руководством Черчесова выйдет на поле против команды “Зенит” из Санкт-Петербурга. Ожидается, что эта встреча станет важным испытанием для команды.