Moskvaning CSKA jamoasi yarim himoyachisi Matvey Kislyak turkning yirik klublari tomonidan unga qiziqish bildirayotgani haqidagi xabarlar yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
OAVda tarqalgan ma’lumotlarga ko‘ra, Turkiyaning “Galatasaray” va “Fenerbahche” klublari yosh va istiqbolli rossiyalik futbolchini o‘z safiga qo‘shib olishni istamoqda. Matvey Kislyak ushbu xabarlarga munosabat bildirib, bu gap-so‘zlarga jiddiy e’tibor bermaganini ta’kidladi.
U o‘zining hozirda faqat CSKA tarkibida harakat qilayotganini aytib o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday mish-mishlar tezda paydo bo‘lib, tezda yo‘qolib ketadi.
20 yoshli yarim himoyachi joriy Rossiya chempionati mavsumida uchta o‘yinda ishtirok etgan va ikki golga assistentlik qilgan. Bugungi kunda CSKA jamoasi bosh murabbiyi Fabio Chelestini rahbarligida musobaqa jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallab turibdi.
Kislyakning o‘yinlari jamoa uchun muhim bo‘lib, u kelajakda ham o‘zini ko‘rsatishi kutilmoqda. Shu bilan birga, futbolchining asosiy e’tibori hozircha CSKA jamoasidagi faoliyatiga qaratilgan.

Кисляк прокомментировал разговоры о клубах Турции
Полузащитник московского ЦСКА Матвей Кисляк высказал свое мнение по поводу сообщений о заинтересованности крупных турецких клубов в нем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно распространенной информации, турецкие клубы «Галатасарай» и «Фенербахче» хотят подписать молодого и перспективного российского футболиста. Матвей Кисляк, комментируя эти слухи, отметил, что не придает им серьезного значения.
Он подчеркнул, что в настоящее время сосредоточен только на выступлениях за ЦСКА. По его словам, такие слухи быстро появляются и так же быстро исчезают.
20-летний полузащитник принял участие в трех матчах текущего сезона Российской Премьер-лиги и отдал две голевые передачи. На данный момент команда ЦСКА под руководством главного тренера Фабио Челестини занимает восьмое место в турнирной таблице.
Игры Кисляка важны для команды, и ожидается, что он продолжит показывать себя в будущем. В то же время основной фокус футболиста в настоящее время сосредоточен на его деятельности в команде ЦСКА.