Futbol sohasidagi mutaxassis Andrey Chervichenko Rossiya chempionati dastlabki turlarida "Rostov" jamoasining muvaffaqiyatsiz o‘yiniga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, jamoaning natijalari yomon bo‘lishiga murakkab taqvim sabab bo‘lgan. Chervichenkoga ko‘ra, "Rostov" to‘rtta o‘yindan faqat bittasida – "Krylya Sovetov"ga qarshi bahsda g‘alaba qozonishi kutilgan edi.
Qolgan uchta uchrashuv esa juda qiyin bo‘lib, raqiblar "Zenit", "Dinamo" va "Spartak" jamoalari bo‘lgan. Shu sababli, Chervichenko hozircha "Rostov" bo‘yicha aniq xulosalar chiqarishga erta ekanini ta’kidladi.
Joriy mavsum Rossiya Premyer-ligasida "Rostov" uchta uchrashuvda ochko ololmadi. Bundan tashqari, Jonatan Alba boshchiligidagi jamoa Rossiya Kubogida ham "Spartak"ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Hozirda "Rostov" Premyer-liga turnir jadvalida 14-o‘rinda bormoqda. Mutaxassislar fikricha, jamoaning dastlabki natijalari asosan qiyin raqiblar bilan to‘qnash kelgani bilan bog‘liq.

Червиченко: "Ростова" плохому старту причина — сложные соперники
Специалист в области футбола Андрей Червиченко прокомментировал неудачное выступление команды "Ростов" в первых турах чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, плохие результаты команды связаны со сложным календарем. По словам Червиченко, "Ростов" ожидал победу только в одном из четырех матчей — против "Крыльев Советов".
Остальные три встречи были очень сложными, и соперниками были команды "Зенит", "Динамо" и "Спартак". Поэтому Червиченко отметил, что пока рано делать однозначные выводы о "Ростове".
В текущем сезоне в Российской Премьер-лиге "Ростов" не смог набрать очки в трех матчах. Кроме того, команда под руководством Жонатана Альбы также проиграла "Спартаку" в Кубке России со счетом 0:2.
В настоящее время "Ростов" занимает 14-е место в турнирной таблице Премьер-лиги. По мнению специалистов, начальные результаты команды в основном связаны с встречами с сильными соперниками.