Moskvaning "Lokomotiv" klubi sobiq prezidenti Nikolay Naumov Sтанislav Cherchesovning murabbiy sifatidagi kuchli jihatini ta’kidlab o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Cherchesov "Axmat" jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi. Naumovning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov bu klubni yaxshi biladi, chunki u ilgari ham bu yerda ishlagan.
U qisqa vaqt ichida jamoaning o‘yinini tartibga solishga qodir murabbiy hisoblanadi. "Axmat"da infratuzilma yomon emas, jamoa tarkibi ham kuchli, yaqinda yaxshi futbolchilar xarid qilindi, — dedi Naumov "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, Cherchesov bundan 12 yil avval ham Grozniy shahridagi ushbu klubda faoliyat yuritgan. Ma’lumot uchun, joriy mavsum boshida "Axmat" jamoasi rossiyalik murabbiy Aleksandr Storojuk boshchiligida to‘rtta uchrashuvda mag‘lubiyatga uchradi.
Uchta o‘yin Rossiya Premyer-ligasida, bir o‘yin esa Rossiya Kubogi doirasida bo‘lib o‘tdi. Mutaxassislarning fikricha, Cherchesovning klubga qaytishi jamoaning natijalarini yaxshilashga yordam berishi mumkin.

Наумов: Черчесов быстро приведет "Ахмат" в порядок
Бывший президент московского клуба "Локомотив" Николай Наумов отметил сильные стороны Станислава Черчесова как тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно Черчесов был назначен главным тренером команды "Ахмат". По словам Наумова, Черчесов хорошо знает этот клуб, так как ранее уже работал здесь.
Он считается тренером, способным быстро наладить игру команды. "В "Ахмате" инфраструктура неплохая, состав команды тоже сильный, недавно были приобретены хорошие футболисты," — сказал Наумов в интервью телеканалу "Матч ТВ".
Напомним, что Черчесов также работал в этом клубе в Грозном 12 лет назад. Для справки, в начале текущего сезона команда "Ахмат" под руководством российского тренера Александра Сторожука потерпела четыре поражения в четырех матчах.
Три игры прошли в Российской Премьер-лиге, одна игра — в рамках Кубка России. По мнению специалистов, возвращение Черчесова в клуб может помочь улучшить результаты команды.