Cherchesov “Axmat”ni kuchli va raqobatbardosh jamoaga aylantiradi
Tajribali sport mutaxassisi va agent Roman Oreshchuk Grozniy shahri jamoasi “Axmat”ga rossiyalik murabbiy Stanislav Cherchesov rahbarlik qilganda, jamoaning qanday o‘zgarishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oreshchukning so‘zlariga ko‘ra, bir oydan so‘ng “Axmat” jamoasi butunlay yangi qiyofada namoyon bo‘ladi. U jamoa muxlislari va raqiblarini hayratda qoldirishi, ko‘plab jamoalarga jiddiy muammolar tug‘dirishini ta’kidladi.
Oreshchukning fikriga ko‘ra, Cherchesov boshchiligida “Axmat” kuchli va raqobatbardosh jamoaga aylanadi. Ma’lumot uchun, “Axmat” jamoasi Cherchesovni asosiy murabbiy sifatida rasmiy tarzda 6-avgust kuni taqdim etdi.
61 yoshli murabbiy bilan uch yillik shartnoma imzolangan. Ushbu tayinlovdan oldin, yangi mavsumda jamoa rossiyalik murabbiy Aleksandr Storojuk rahbarligida to‘rtta o‘yin o‘tkazdi va ularning barchasida mag‘lub bo‘ldi.
Endilikda, “Axmat” jamoasi yangi murabbiy boshchiligida o‘z oldiga yuqori maqsadlar qo‘ymoqda. Muxlislar va mutaxassislar Cherchesovdan ijobiy natijalar kutmoqda.

Черчесов сделает "Ахмат" сильной и конкурентоспособной командой
Опытный спортивный специалист и агент Роман Орешчук высказал мнение о том, как изменится команда “Ахмат” под руководством российского тренера Станислава Черчесова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Орешчука, через месяц команда “Ахмат” предстанет в совершенно новом обличье. Он отметил, что команда удивит своих болельщиков и соперников, создаст серьезные проблемы для многих команд.
По мнению Орешчука, под руководством Черчесова “Ахмат” станет сильной и конкурентоспособной командой. Для справки, команда “Ахмат” официально представила Черчесова в качестве главного тренера 6 августа.
С 61-летним тренером подписан трехлетний контракт. Перед этим назначением команда провела четыре игры под руководством российского тренера Александра Сторожука и проиграла все.
Теперь команда “Ахмат” ставит перед собой высокие цели под руководством нового тренера. Болельщики и специалисты ожидают положительных результатов от Черчесова.