Marichal: Karpin va Lichka mashg‘ulotlarida farq katta
Nikolás Marichal hozirda "Dinamo" futbol klubida himoyachi sifatida to‘p suradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning hozirgi bosh murabbiyi Valeriy Karpin va ilgari ushbu lavozimda ishlagan Marcel Lichkani solishtirib o‘tdi. Marichalning so‘zlariga ko‘ra, bu ikki murabbiy o‘rtasida katta farq bor.
Ularning eng asosiy farqi mashg‘ulotlar jarayonidagi intensivlikda aks etadi. Futbolchining aytishicha, yig‘inlar paytida jamoa juda faol va kuchli ishlagan.
Eslatib o‘tamiz, Marcel Lichka joriy yilning may oyida "Dinamo" rahbariyati tomonidan lavozimidan ozod etilgan edi. Bunga jamoaning bahorgi mavsumdagi natijalari sabab bo‘lgan.
Shundan so‘ng, iyun oyida Valeriy Karpin Moskva klubining bosh murabbiyi etib tayinlandi. Hozirgi vaqtda "Dinamo" Rossiya Premyer-ligasida yangi bosh murabbiy rahbarligida uchta o‘yinda to‘rtta ochko jamg‘ara oldi.
Bu natija to‘liq qoniqarli emas, biroq jamoa oldinda o‘z o‘yinini yaxshilashga harakat qilmoqda. Klub rahbariyati va muxlislar yangi murabbiydan natijalar yaxshilanishini kutmoqda.
Marichal esa jamoa ichidagi o‘zgarishlar va murabbiylar o‘rtasidagi farqlar haqida o‘z fikrini bildirdi.

Маричал: Карпин и Личка в тренировках сильно отличаются
Николас Маричал в настоящее время играет в футбольном клубе "Динамо" на позиции защитника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сравнил нынешнего главного тренера команды Валерия Карпина и ранее занимавшего эту должность Марселя Личку. По словам Маричала, между этими двумя тренерами существует большая разница.
Их основное отличие проявляется в интенсивности тренировочного процесса. По словам футболиста, во время сборов команда очень активно и сильно работала.
Напомним, что Марсель Личка был освобожден от должности руководством "Динамо" в мае текущего года. Это было вызвано результатами команды в весеннем сезоне.
После этого в июне Валерий Карпин был назначен главным тренером московского клуба. В настоящее время "Динамо" под руководством нового главного тренера набрало четыре очка в трех играх Российской Премьер-Лиги.
Этот результат не является полностью удовлетворительным, однако команда старается улучшить свою игру. Руководство клуба и болельщики ожидают улучшения результатов от нового тренера.