To‘qqiz futbolchisi bilan “Milsami” “Virtus” ustidan zafar quchdi
Uchinchi saralash bosqichi doirasida Konferensiyalar ligasida "Milsami" jamoasi o‘z maydonida "Virtus" klubini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning birinchi bo‘limida "Milsami" futbolchisi Marius Yosipoy jarima maydonchasidan yo‘llagan kuchli zarbasini raqib darvozaboni qaytardi. Nabil Xali o‘ng qanotdan jarima zarbasi orqali uzoq ustunga to‘p oshirdi va Kristofor Nvaeze bosh bilan darvozani nishonga oldi, biroq darvozabon yana to‘pni bartaraf etdi.
31-daqiqada Xali o‘ng qanotdan yana jarima zarbasi amalga oshirdi va bu safar Nvaeze bosh bilan to‘pni darvozaga yo‘llab hisobni ochdi. Xali 23 metr masofadan chap yuqori burchakka zarba berdi, ammo darvozabon to‘pni qaytarishga muvaffaq bo‘ldi.
Vasiliy Jardan chap qanotdan oshirgan to‘pni Yosipoy bosh bilan darvoza ustidan biroz balandroq yubordi. Xali o‘ng qanotdan to‘pni markazga uzatdi, Radu Ginsar esa 12 metr masofadan to‘pni darvoza ustidan oshirib yubordi.
45-daqiqada Andrey Kobets raqib darvozasi oldida qo‘pollik qilgani uchun qizil kartochka olib, maydonni tark etdi. Ikkinchi bo‘lim boshida mehmonlar tezkor qarshi hujum uyushtirdi va Nikola Gori uzoq pas bilan Stefanno Skappinini chap qanotdan darvoza tomon olib chiqdi, u esa aniq zarba bilan hisobni tenglashtirdi.
Xali 25 metr masofadan jarima zarbasini pastdan devor ostidan yo‘llab, to‘pni darvozaning o‘ng burchagiga kiritdi va "Milsami" yana oldinga chiqdi. 73-daqiqada Skappini penaltidan gol urib, hisobni 2:2 ko‘rinishga keltirdi.
Frederik Takiy raqib maydonida raqib oyog‘iga bosib yuborgani uchun ikkinchi sariq kartochka olib, "Milsami" 83-daqiqadan boshlab 9 futbolchi bilan o‘ynadi. Umberto de Lusiya uzatmasidan so‘ng darvozabon to‘pni ushlab qololmadi va Imme Ndon to‘pni darvozaga kiritdi.
Uchrashuv "Milsami"ning 3:2 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Endi jamoani javob uchrashuvi kutmoqda.

С девятью футболистами "Милсами" одержал победу над "Виртус"
В рамках третьего квалификационного раунда Лиги конференций команда 'Милсами' приняла клуб 'Виртус' на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первой половине встречи футболист 'Милсами' Мариус Йосипой пробил мощный удар с штрафной площади, который вратарь соперника отбил. Набил Хали с правого фланга выполнил штрафной удар, мяч попал в дальнюю штангу, и Кристофор Нваезе головой направил его в ворота, но вратарь снова отбил мяч.
На 31-й минуте Хали снова выполнил штрафной удар с правого фланга, и на этот раз Нваезе головой отправил мяч в ворота, открыв счет. Хали пробил с 23 метров в левый верхний угол, но вратарь смог отбить мяч.
Василий Жардан навесил с левого фланга, и Йосипой головой отправил мяч чуть выше ворот. Хали с правого фланга отдал пас в центр, но Раду Гинсар с 12 метров переправил мяч над воротами.
На 45-й минуте Андрей Кобец получил красную карточку за грубую игру перед воротами соперника и покинул поле. В начале второго тайма гости организовали быстрый контратаку, и Никола Гори длинным пасом вывел Стефанно Скаппини на левый фланг, который точным ударом сравнял счет.
Хали пробил штрафной с 25 метров, мяч прошел под стенкой и попал в правый угол ворот, и 'Милсами' снова вышел вперед. На 73-й минуте Скаппини забил с пенальти, сделав счет 2:2.
Фредерик Такки получил вторую желтую карточку за то, что наступил на ногу сопернику, и 'Милсами' с 83-й минуты играл в меньшинстве с девятью футболистами. После передачи Умберто де Лусии вратарь не смог удержать мяч, и Имме Ндон отправил его в ворота.