Yaqinda “Vilyarreal” futbol klubiga yarim himoyachi Tomas Parti qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bir necha holatda zo‘rlashda ayblanmoqda. Klub yangi futbolchi haqida e’lon qilganidan so‘ng, ispaniyalik jamoa g‘analik o‘yinchi bilan bog‘liq vaziyat yuzasidan rasmiy bayonot berdi.
Klub o‘z bayonotida futbolchi sud jarayonidan o‘tayotganidan xabardor ekanini bildirdi. Tomas Parti o‘zini aybsiz deb hisoblaydi hamda unga qo‘yilgan barcha ayblovlarni qat’iy rad etmoqda.
Klub o‘z faoliyatining asosiy tamoyillaridan biri sifatida aybsizlik prezumpsiyasini tan oladi va sud qarorini kutmoqda. Klubga ko‘ra, ayblovlar asosida yotgan holatlar faqat adolatli sud qarori orqali aniqlanishi lozim.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Tomas Parti biroz avval garov evaziga ozod qilingan. Uning ishi bo‘yicha sud majlisi 2 sentyabr kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
“Vilyarreal” klubi futbolchi atrofidagi vaziyatni diqqat bilan kuzatib borishini va qonuniy tartibda harakat qilishini ta’kidladi. Klub futbolchining huquqlari va sud qarorini hurmat qilishini bildirgan.

“Вильярреал” Томас Партии по делу сделал заявление
Недавно в футбольный клуб “Вильярреал” присоединился полузащитник Томас Партии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он обвиняется в нескольких случаях изнасилования. После того как клуб объявил о новом игроке, испанская команда сделала официальное заявление по поводу ситуации, связанной с игроком.
Клуб в своем заявлении сообщил, что осведомлен о том, что футболист проходит судебный процесс. Томас Партии считает себя невиновным и категорически отвергает все предъявленные ему обвинения.
Клуб признает презумпцию невиновности как один из основных принципов своей деятельности и ожидает решения суда. По мнению клуба, обстоятельства, лежащие в основе обвинений, должны быть установлены только справедливым судебным решением.
Согласно информации, Томас Партии был освобожден под залог. Судебное заседание по его делу запланировано на 2 сентября.
Клуб “Вильярреал” подчеркнул, что внимательно следит за ситуацией вокруг игрока и будет действовать в соответствии с законом. Клуб заявил о своем уважении к правам футболиста и судебному решению.