Aleksandr Isak mavsumoldi o‘yinlarda ishtirok etmaydi
"Nyukasl" futbol klubi hujumchisi Aleksandr Isak jamoaning mavsumoldi tayyorgarlik doirasidagi so‘nggi uchrashuvlarini o‘tkazib yuboradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, 25 yoshli shved futbolchi "Espanyol" va "Atletiko"ga qarshi o‘yinlarda maydonga tushmaydi. Avvalroq, klub bosh murabbiyi Eddi Hau Aleksandr Isakni mashg‘ulotlardan chetlashtirgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Bu holat futbolchining "Liverpul" klubiga o‘tish istagi bilan bog‘lanmoqda. Shu bilan birga, manbalarga ko‘ra, "Nyukasl" Aleksandr Isakni sotishga shoshilmayapti.
Klub rahbariyati hujum chizig‘ini kuchaytirmaguncha Isakni boshqa jamoaga qo‘yib yubormasligini bildirgan. Transfermarkt portali Aleksandr Isakning transfer qiymatini 120 million yevro deb baholagan.
"Nyukasl" o‘zining navbatdagi uchrashuvini "Espanyol"ga qarshi juma kuni, "Atletiko"ga qarshi esa shanba kuni o‘tkazadi. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi Isakning kelajagi borasida yakuniy qarorni tez orada qabul qilishi kutilmoqda.
Hozircha futbolchi jamoa mashg‘ulotlarida ishtirok etmaydi. Bu vaziyat "Nyukasl"ning transfer siyosati va tarkibidagi o‘zgarishlar bilan bog‘liq bo‘lishi mumkin.

Александр Исак не будет участвовать в предсезонных играх
Нападающий футбольного клуба "Ньюкасл" Александр Исак пропустит последние встречи команды в рамках предсезонной подготовки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что 25-летний шведский футболист не выйдет на поле в матчах против "Эспаньола" и "Атлетико". Ранее появились сообщения о том, что главный тренер клуба Эдди Хау отстранил Александра Исакa от тренировок.
Эта ситуация связывается с желанием футболиста перейти в клуб "Ливерпуль". В то же время, по данным источников, "Ньюкасл" не спешит продавать Александра Исакa.
Руководство клуба заявило, что не отпустит Исакa в другую команду, пока не усилит атакующую линию. Портал Transfermarkt оценил трансферную стоимость Александра Исакa в 120 миллионов евро.
"Ньюкасл" проведет свой следующий матч против "Эспаньола" в пятницу, а против "Атлетико" — в субботу. Ожидается, что руководство клуба и тренерский штаб вскоре примут окончательное решение о будущем Исакa.
Пока футболист не участвует в тренировках команды. Эта ситуация может быть связана с трансферной политикой "Ньюкасла" и изменениями в составе.