Chelsi mashg‘ulot markazidan kuzatuv uskunalari o‘g‘irlandi
Londonning Chelsi futbol klubi o‘zining mashg‘ulot markazida sodir bo‘lgan g‘alati hodisa yuzasidan politsiyaga murojaat qilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub hududidagi mashg‘ulot markazidan noma’lum shaxslar tomonidan asosan kuzatuv kameralari va ularga oid qo‘shimcha jihozlar o‘g‘irlangan. Umumiy zarar taxminan 30 ming funt sterlingga teng ekani aytilmoqda.
Qiziq tomoni shundaki, aynan xavfsizlikni ta’minlovchi uskunalarning o‘g‘irlanishi bu ishning kulgili jihatini oshirgan. Hozirda klub vakillari va huquqni muhofaza qilish organlari bu holat yuzasidan tekshiruv olib bormoqda.
Uskunalar yo‘qolishiga boshqa sabablar ham bo‘lishi mumkinligi istisno qilinmayapti. Shuningdek, bu voqea yuzasidan Chelsi futbol klubi avvalgi yillarda ham shunga o‘xshash muammolarga duch kelgani ma’lum.
Klubning ayrim futbolchilari ilgari ham o‘g‘irlikdan zarar ko‘rgan. Shu sababli, klub rahbariyati bu safar ehtiyot choralarini ko‘rib, voqea haqida politsiyani tezda xabardor qilgan.
Hozircha tekshiruv davom etmoqda va voqea tafsilotlari aniqlashtirilmoqda. Chelsi klubi mazkur masalada barcha zarur choralarni ko‘rishini bildirgan.

Оборудование для наблюдения было украдено из тренировочного центра Челси
Футбольный клуб Челси из Лондона обратился в полицию по поводу странного инцидента, произошедшего в его тренировочном центре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Неизвестные лица украли в основном камеры наблюдения и сопутствующее оборудование из тренировочного центра клуба. Общий ущерб оценивается примерно в 30 тысяч фунтов стерлингов.
Интересно, что именно кража оборудования, обеспечивающего безопасность, добавила комичности в эту ситуацию. В настоящее время представители клуба и правоохранительные органы проводят расследование по этому делу.
Не исключено, что у исчезновения оборудования могут быть и другие причины. Также известно, что клуб Челси сталкивался с подобными проблемами в предыдущие годы.
Некоторые игроки клуба ранее также страдали от краж. Поэтому руководство клуба на этот раз приняло меры предосторожности и быстро уведомило полицию о происшествии.
В настоящее время расследование продолжается, и уточняются детали инцидента. Клуб Челси заявил, что примет все необходимые меры по данному вопросу.