Nikolay Naumov, Moskvaning "Lokomotiv" klubi sobiq prezidenti, boshqa bir poytaxt jamoasi — "Spartak" haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionati oliy ligasining to‘rtinchi turi doirasida "Lokomotiv" o‘z maydonida "Spartak"ni qabul qiladi. Uchrashuv "RJD Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi.
Naumovning so‘zlariga ko‘ra, "Spartak" jamoasi hozirda asabiy o‘ynayapti va ularda o‘yin yaxshi chiqmayapti. Ayniqsa, himoyaning qanotlarida muammolar mavjud.
Mutaxassisning fikricha, Rybchuk himoyada kuchsiz harakat qilmoqda, Xlusevich esa so‘nggi paytlarda o‘z o‘yinini pasaytirgan. Naumovning ta’kidlashicha, agar jamoaning qanotlari yaxshi ishlamasa, o‘yinni tashkil etish ancha qiyin bo‘ladi.
Ayni paytda Rossiya chempionatida uch turdan so‘ng "Lokomotiv" turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda. "Spartak" esa 11-o‘rinda bormoqda.
Poytaxt derbisi 9-avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv boshlanishi mahalliy vaqt bilan soat 18:00 ga belgilangan.

Наумов: У Спартака есть проблемы с защитой на флангах
Николай Наумов, бывший президент московского клуба "Локомотив", высказал свое мнение о другой столичной команде — "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В рамках четвертого тура Российской Премьер-Лиги "Локомотив" примет "Спартак" на своем поле. Матч пройдет на стадионе "РЖД Арена".
По словам Наумова, команда "Спартак" сейчас играет нервно, и у них не получается хорошая игра. Особенно есть проблемы с защитой на флангах.
По мнению специалиста, Рыбчук слабо действует в защите, а Хлусевич в последнее время снизил уровень своей игры. Наумов подчеркивает, что если фланги команды не будут работать хорошо, организовать игру будет значительно сложнее.
В данный момент "Локомотив" занимает первое место в турнирной таблице после трех туров чемпионата России. "Спартак" же находится на 11-м месте.
Столичное дерби состоится 9 августа, в субботу. Начало матча запланировано на 18:00 по местному времени.