U yangi murabbiy jamoani yangidan qurish zarurligini ta’kidlab, Cherchesovning bu mas’uliyatli vazifani uddalashiga umid bildirdi. Kanishyevning aytishicha, agar murabbiy jamoani birlikka aylantira olsa, bu natija e’tiborga loyiq bo‘ladi.
U o‘z fikrida “Axmat” hozirda kuchli jamoaga aylanishi uchun harakat qilishi kerakligini qo‘shimcha qildi. Ma’lum qilinishicha, 61 yoshli mutaxassis Stanislav Cherchesov bilan “Axmat” klubi uch yillik mehnat shartnomasi imzolagan.
Uning boshchiligidagi birinchi o‘yin Grozniyda o‘tkaziladi va unda “Axmat” o‘z maydonida “Zenit”ga qarshi bahs olib boradi. Mazkur tayinlov futbol jamoatchiligi tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.
Mutaxassislar Cherchesovning tajribasi va rahbarlik qobiliyatiga ishonch bildirmoqda. Shu bilan birga, “Axmat” jamoasining oldida yangi murabbiy boshchiligida o‘z oldiga yuqori maqsadlarni qo‘yishi ham kutilmoqda.

Канишев положительно оценил приход Черчесова в "Ахмат"
Бывший футболист петербургского «Зенита» Александр Канишев высказался о назначении бывшего тренера сборной России Станислава Черчесова на пост главного тренера грозненского клуба «Ахмат». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул необходимость нового строительства команды и выразил надежду, что Черчесов справится с этой ответственной задачей. По словам Канишева, если тренер сможет объединить команду, это будет достойным результатом.
Он добавил, что «Ахмат» должен стремиться стать сильной командой. Известно, что 61-летний специалист подписал трехлетний трудовой контракт с клубом «Ахмат».
Первый матч под его руководством пройдет в Грозном, где «Ахмат» примет «Зенит» на своем поле. Это назначение с большим интересом ожидается футбольным сообществом.
Специалисты выражают уверенность в опыте и лидерских качествах Черчесова. В то же время ожидается, что под руководством нового тренера команда «Ахмат» поставит перед собой высокие цели.