Flamengo Taremi transferi uchun Interga rasmiy taklif yubordi
Milaning Inter klubi hujumchisi Mehdi Taremi Braziliyaning Flamengo jamoasidan rasmiy taklif oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda FCInterNews axborot manbasi xabar berdi. Avvalroq, jamoa bosh murabbiyi Kristian Kivu 33 yoshli hujumchiga endi ishonch bildirmayotgani, shu sababli uning transfer narxi pasayishi mumkinligi haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.
Flamengo klubi ayni paytda yangi hujumchi izlayotgani va Taremini nisbatan arzon variant sifatida ko‘rib chiqayotgani ma’lum qilindi. Shu bilan birga, Mehdi Taremining o‘zi Yevropani tark etishga shoshilmayotgani haqida xabarlar bor.
U Yevropaning kuchli beshlik chempionatlaridan birida faoliyatini davom ettirishni ustuvor maqsad deb bilishini ochiq aytgan. Shu sababli, Taremining Flamengo klubiga o‘tishi hozircha aniq emas va muzokaralar davom etmoqda.
Bu esa braziliyalik klub uchun futbolchini qo‘lga kiritish jarayonini murakkablashtirishi mumkin. Taremi kelasi mavsum ham Yevropada o‘ynash niyatida.

Фламенго Тареми трансфера для Интера отправил официальное предложение
Миланский клуб Интер получил официальное предложение от бразильского клуба Фламенго за нападающего Мехди Тареми. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом информирует источник FCInterNews. Ранее сообщалось, что главный тренер команды Кристиан Киву больше не доверяет 33-летнему нападающему, и поэтому его трансферная стоимость может снизиться.
Также стало известно, что клуб Фламенго в настоящее время ищет нового нападающего и рассматривает Тареми как относительно дешевый вариант. В то же время, сообщается, что сам Мехди Тареми не спешит покидать Европу.
Он открыто заявил, что считает приоритетной целью продолжение карьеры в одном из сильнейших чемпионатов Европы. Поэтому переход Тареми в клуб Фламенго пока неясен, и переговоры продолжаются.
Это может усложнить процесс приобретения футболиста для бразильского клуба. Тареми также намерен играть в Европе в следующем сезоне.