PSJ klubi bosh murabbiyi Luis Enrike yangi mavsum oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa bu yil yanada kuchliroq bo‘ladi. Enrike ta’kidlashicha, PSJ Yevropa Chempionlar ligasi amaldagi g‘olibi bo‘lgani uchun, raqiblar ularni mag‘lub etishga harakat qiladi.
Murabbiy jamoasiga bo‘lgan ishonchini bildirib, yangi mavsumda ham yuqori natijalarga erishishni maqsad qilganini aytdi. Eslatib o‘tamiz, PSJ tarkibida rossiyalik darvozabon Matvey Safonov ham o‘ynaydi.
2024/2025 yilgi mavsumda Enrike boshchiligidagi Parij jamoasi to‘rtta sovrinni qo‘lga kiritdi. PSJ Chempionlar ligasi, Fransiya chempionati, mamlakat Kubogi va Fransiya Superkubogida g‘alaba qozondi.
Shu tariqa, PSJ klubi so‘nggi mavsumda o‘zining yetakchi jamoa ekanini yana bir bor isbotladi. Klub rahbariyati va futbolchilari kelasi mavsumda ham yuqori cho‘qqilarni egallashga intilishini bildirmoqda.

Луис Энрике: ПСЖ готовится к новому сезону с большой силой
Главный тренер клуба ПСЖ Луис Энрике высказал свои мысли перед новым сезоном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда в этом году станет еще сильнее. Энрике отметил, что ПСЖ является действующим обладателем Лиги чемпионов Европы, поэтому соперники будут пытаться их победить.
Тренер выразил уверенность в своей команде и сказал, что ставит цель добиться высоких результатов в новом сезоне. Напоминаем, что в составе ПСЖ также играет российский вратарь Матвей Сафонов.
В сезоне 2024/2025 команда под руководством Энрике завоевала четыре трофея. ПСЖ одержал победу в Лиге чемпионов, чемпионате Франции, Кубке страны и Суперкубке Франции.
Таким образом, клуб ПСЖ еще раз подтвердил свое лидерство в последнем сезоне. Руководство клуба и футболисты заявляют о стремлении достичь высоких вершин в следующем сезоне.