Real Gonsalo Torres transfer narxini bir milliardga oshiradi
Madridning "Real" klubi hujumchisi Gonsalo Torres yaqinda o‘tgan klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida yaxshi o‘yin ko‘rsatgani uchun yangi shartnoma oladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manbalar xabar bermoqda. Klub rahbariyati 21 yoshli futbolchining rivojlanishidan mamnun va u bilan hamkorlikni 2030 yilgacha davom ettirmoqchi.
Yangi shartnomaga ko‘ra Torresning transfer narxi bir milliard yevroga yetkaziladi. Hozirda uning tovon puli 50 million yevroni tashkil etadi.
Eslatib o‘tamiz, Gonsalo Torres 2025 yilda o‘tkazilgan klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida oltita o‘yinda maydonga tushdi. U ushbu bahslarda to‘rt marta raqib darvozasini ishg‘ol qilib, bir marotaba golli uzatma berdi.
"Real" esa mazkur musobaqaning yarim final bosqichida "PSJ" jamoasiga 0:4 hisobida yutqazib, chempionlik uchun kurashni tark etdi. Klub rahbarlari yosh futbolchiga katta umid bog‘lamoqda va uni jamoa kelajagi sifatida ko‘rmoqda.

Real Гонсало Торреса трансферную цену увеличит на миллиард
Нападающий мадридского "Реала" Гонсало Торрес недавно получил новый контракт за хорошую игру на прошедшем чемпионате мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают надежные источники. Руководство клуба довольны развитием 21-летнего футболиста и хочет продолжить сотрудничество до 2030 года.
Согласно новому контракту, трансферная стоимость Торреса будет увеличена до одного миллиарда евро. В настоящее время его отступные составляют 50 миллионов евро.
Напоминаем, что Гонсало Торрес сыграл в шести матчах на чемпионате мира среди клубов, который прошел в 2025 году. Он забил четыре гола и сделал одну голевую передачу в этих матчах.
"Реал" же в полуфинале этого турнира проиграл команде "ПСЖ" со счетом 0:4 и выбыл из борьбы за чемпионство. Руководство клуба возлагает большие надежды на молодого футболиста и рассматривает его как будущее команды.