"Bavariya" jamoasining markaziy hujumchisi Garri Keyn o‘zining sobiq klubi – Londonning "Tottenxem" jamoasiga qarshi nazorat uchrashuvidan so‘ng ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda ingliz futbolchisi 11 metrlik jarima zarbasidan gol ura olmadi. Garri Keyn intervyusida bu xatolik nazorat o‘yinida sodir bo‘lgani yaxshi bo‘lganini aytdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, zarba paytida oyog‘i sirg‘ib ketgan. Futbolda bunday holatlar ba’zan yuz berishi tabiiy ekanini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, Germaniyaning "Bavariya" jamoasi Angliyaning "Tottenxem" klubini yirik hisobda mag‘lub etdi va uchrashuv 4:0 hisobida yakunlandi. Garri Keyn ushbu o‘yinda bir gol kiritdi.
Garri Keyn 2011 yildan 2023 yilgacha "Tottenxem" jamoasida to‘p surgan. So‘nggi ikki mavsumda esa u Myunxenning "Bavariya" klubi safida harakat qilmoqda.

Гарри Кейн объяснил, почему не смог забить пенальти
"Бавария" центральный нападающий Гарри Кейн после контрольного матча против своей бывшей команды – лондонского "Тоттенхэма" пообщался с представителями СМИ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче английский футболист не смог забить с 11-метрового штрафного удара. Гарри Кейн в интервью сказал, что хорошо, что эта ошибка произошла в контрольной игре.
По его словам, во время удара нога соскользнула. Он отметил, что такие ситуации в футболе иногда естественны.
Напомним, что немецкая "Бавария" крупно обыграла английский клуб "Тоттенхэм", и матч завершился со счетом 4:0. Гарри Кейн забил один гол в этом матче.
Гарри Кейн играл за "Тоттенхэм" с 2011 по 2023 год. В последние два сезона он выступает за мюнхенскую "Баварию".