Kechinov: Spartak derbida o‘z imkoniyatini ko‘rsatadi
Rossiya oliy ligasining to‘rtinchi turi doirasida Moskva shahri jamoalari o‘rtasida navbatdagi derbi uchrashuvi bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unda “Lokomotiv” va “Spartak” jamoalari maydonga chiqadi. Ushbu o‘yin oldidan “Spartak” jamoasining faxriy futbolchisi Valeriy Kechinov o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
Valeriy Kechinovning aytishicha, “Spartak” jamoasi bu safar o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatishi mumkin. Uning fikriga ko‘ra, aynan qiyin vaziyatlarda “qizil-oq”lar kuchli o‘yin namoyish etishga harakat qiladi va bu safar ham shunday bo‘lishi ehtimoldan xoli emas.
Mazkur moskvalik jamoalar o‘rtasidagi o‘yin 9-avgust kuni “RJD Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 18:00 ga belgilangan.
Hozirgi vaqtda “Lokomotiv” turnir jadvalida peshqadamlik qilmoqda, “Spartak” esa 11-o‘rinda bormoqda. Ushbu derbi ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislar qiziqarli o‘yin kutmoqda.

Кечинов: Спартак в дерби покажет свои возможности
В рамках четвертого тура Российской Премьер-Лиги пройдет очередное дерби между командами Москвы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В нем встретятся команды "Локомотив" и "Спартак". Перед этой игрой почетный футболист "Спартака" Валерий Кечинов поделился своими мыслями.
По словам Валерия Кечинова, команда "Спартак" в этот раз может показать себя с хорошей стороны. По его мнению, именно в сложных ситуациях "красно-белые" стараются продемонстрировать сильную игру, и в этот раз это также не исключено.
Матч между московскими командами пройдет 9 августа на стадионе "РЖД Арена". Начало встречи запланировано на 18:00 по московскому времени.
В настоящее время "Локомотив" занимает первое место в турнирной таблице, а "Спартак" находится на 11-й позиции. Это дерби имеет важное значение для обеих команд, и болельщики ожидают интересной игры.