CSKA jamoasining yangi futbolchisi Lionel Verde jamoaning «Zenit»ga qarshi o‘yinda g‘alaba qozonishi uchun nimalar yetishmaganini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining uchinchi turi doirasidagi bahs 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Lionel Verde o‘z fikrida CSKA jamoasiga «Zenit» jarima maydoni yaqinida biroz aniqlik va aniq harakatlar yetishmaganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, aynan shu omillar kombinatsiyalarni yakunlash va o‘yinni g‘alaba bilan tugatishga xalaqit qilgan. Hozirda CSKA jamoasi Rossiya oliy ligasida ettinchi o‘rinda bormoqda va besh ochkoga ega.
To‘rtinchi turda CSKA bosh murabbiyi Fabio Chelestini boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida «Rubin»ga qarshi bahs olib boradi. Ushbu uchrashuv shanba kuni, 9 avgust sanasida bo‘lib o‘tadi.
Jamoa oldinda turgan o‘yinda zafarli natija qayd etishga harakat qiladi. Mutaxassislar va muxlislar CSKAdan yaxshi o‘yin kutishmoqda.
Chempionat davomida har bir ochko jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etadi. Shu sababli, futbolchilar har bir bahsga mas’uliyat bilan yondashishga intilmoqda.

Верде: У ЦСКА не хватило точности перед воротами Зенита
Новый футболист ЦСКА Лионель Верде объяснил, чего не хватило команде для победы в матче против «Зенита». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч в рамках третьего тура чемпионата России завершился вничью 1:1. Лионель Верде отметил в своем комментарии, что ЦСКА не хватило немного точности и четких действий вблизи штрафной «Зенита».
По его словам, именно эти факторы помешали завершить комбинации и закончить игру с победой. В настоящее время ЦСКА занимает седьмое место в российской премьер-лиге и имеет пять очков.
В четвертом туре команда под руководством главного тренера Фабио Челестини проведет матч на своем поле против «Рубина». Эта встреча состоится в субботу, 9 августа.
Команда постарается добиться победы в предстоящем матче. Специалисты и болельщики ожидают от ЦСКА хорошей игры.
В ходе чемпионата каждое очко имеет важное значение для команды. Поэтому футболисты стремятся подходить к каждому матчу с ответственностью.