Kerjakov: Zenitga chempionlik uchun tajovuzkorlik zarur
"Zenit" futbol jamoasining darvozaboni Mixail Kerjakov jamoaning yangi mavsum Rossiya Premyer-ligasidagi maqsadlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa yana chempionlikni qo‘lga kiritishi uchun nimalar o‘zgarishi kerakligi borasida o‘z mulohazalarini o‘rtoqlashdi. O‘tgan mavsumda Sankt-Peterburg klubi chempionlik unvonini "Krasnodar"ga boy berdi.
Bu klub ilk bor Rossiya chempionati g‘olibiga aylandi. "Zenit" esa ikkinchi o‘rinda yakunladi va olti yil davom etgan g‘alabali seriyasini to‘xtatdi.
Kerjakovdan o‘tgan yilgi muvaffaqiyatsizlikdan so‘ng jamoada qanday o‘zgarishlar bo‘lishi kerakligi haqida so‘ralganda, u o‘z fikrini quyidagicha izohladi: - Hech shubhasiz, bizga tajovuzkorlik yetishmadi. Bu nafaqat maydonda, balki kiyinish xonasida ham ko‘proq bo‘lishi kerak.
O‘tgan mavsumda aynan shu jihat yetishmadi, dedi Kerjakov. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa oldiga yuqori maqsadlar qo‘yilgan va yangi mavsumda chempionlik uchun kurashish uchun har tomonlama tayyor turish lozim.
Shu bois, futbolchilar va murabbiylar tarkibida zarur o‘zgarishlar amalga oshirilishi kutilmoqda. Kerjakov jamoaning yangi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rayotganini ta’kidladi.

Керяков: Для чемпионства Зениту необходима агрессивность
"Зенит" футбольной команды вратарь Михаил Керьяков поделился своими мыслями о целях команды в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими размышлениями о том, что должно измениться, чтобы команда снова завоевала чемпионство. В прошлом сезоне санкт-петербургский клуб уступил титул "Краснодару".
Этот клуб впервые стал победителем чемпионата России. "Зенит" же завершил на втором месте и прервал шестилетнюю серию побед.
Когда Керьякова спросили, какие изменения должны произойти в команде после неудачи прошлого года, он прокомментировал это следующим образом: - Без сомнения, нам не хватало агрессивности. Это должно быть больше не только на поле, но и в раздевалке.
В прошлом сезоне именно этого аспекта не хватало, сказал Керьяков. По его словам, перед командой поставлены высокие цели, и в новом сезоне необходимо быть готовыми бороться за чемпионство.
Поэтому ожидаются необходимые изменения в составе футболистов и тренеров. Керьяков отметил, что команда серьезно готовится к новому сезону.