Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi darvozaboni Mixail Kerjakov ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatda braziliyalik yarim himoyachi Vendelning jamoaga qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Vendelning jamoaga kech qaytishi transfer masalalari bilan bog‘liq bo‘lishi mumkin. Kerjakov bu holatni odatiy deb baholadi va futbolchining kech qaytishini tushunish mumkinligini ta’kidladi.
Yangi mavsumda Rossiya Premyer-ligasida 27 yoshli braziliyalik yarim himoyachi Vendel faqat bitta o‘yinda ishtirok etdi. "Zenit" jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak boshchiligida navbatdagi uchrashuvini 9 avgust kuni safarda Grozniyning "Axmat" jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
Hozirda "Zenit" jamoasida transferlar bilan bog‘liq turli vaziyatlar kuzatilmoqda. Futbolchilar tarkibidagi o‘zgarishlar va yangi futbolchilarni jamoaga moslashtirish jarayoni davom etmoqda.
Kerjakovning so‘zlariga ko‘ra, Vendelning jamoaga kech qo‘shilishi jamoa ichida muammoga sabab bo‘lmaydi va u tez orada to‘liq tarkibga moslashib ketadi. Shu tarzda, "Zenit" yangi mavsum oldidan o‘z tarkibini mustahkamlashda davom etmoqda.

Керьяков: Поздний возврат Вендела не является проблемой для команды
Вратарь петербургского "Зенита" Михаил Керяков в разговоре с представителями СМИ высказал мнение о возвращении бразильского полузащитника Вендела в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, позднее возвращение Вендела в команду может быть связано с вопросами трансфера. Керяков оценил эту ситуацию как обычную и отметил, что позднее возвращение футболиста можно понять.
В новом сезоне в Российской Премьер-Лиге 27-летний бразильский полузащитник Вендел принял участие только в одном матче. Под руководством главного тренера "Зенита" Сергея Семака команда проведет следующую встречу 9 августа в гостях против грозненского "Ахмата".
В настоящее время в "Зените" наблюдаются различные ситуации, связанные с трансферами. Процесс изменений в составе футболистов и адаптации новых игроков к команде продолжается.
По словам Керякова, позднее присоединение Вендела к команде не станет причиной проблемы внутри коллектива, и он быстро адаптируется к полному составу. Таким образом, "Зенит" продолжает укреплять свой состав перед новым сезоном.