Toshkentning CSKA futbol klubi hujumchisi Seku Koita Turkiya chempionatiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning xizmatlariga Turkiyaning “Genchlerbirligi” klubi qiziqish bildirmoqda. Bu haqda futbolchining agenti Mamadu Koita ma’lumot berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, tomonlar deyarli kelishuvga erishgan. Transfer qiymati 2 million yevro atrofida bo‘lishi mumkin.
Futbolchi bilan tuziladigan shartnoma muddati ikki yilga mo‘ljallangan. Eslatib o‘tamiz, Seku Koita 2024 yildan buyon CSKA safida o‘ynab kelmoqda.
Uning hozirgi shartnomasi 2027 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi. Transfermarkt mutaxassislarining baholashicha, futbolchining bozor qiymati hozirda 3,5 million yevro deb belgilanmoqda.
Koita hozirgi paytda klubining asosiy hujumchilaridan biri hisoblanadi va yangi mavsum oldidan uning boshqa chempionatga o‘tishi kutilmoqda. Natijada, bu transfer ikki klub uchun ham muhim voqea bo‘lishi mumkin.

Нападающий ЦСКА Койта может быть продан в турецкий клуб
Нападающий футбольного клуба ЦСКА Ташкент Секу Койта может перейти в турецкий чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
К услугам игрока проявляет интерес турецкий клуб "Генчлербирлиги". Об этом сообщил агент футболиста Мамаду Койта.
По словам агента, стороны почти достигли соглашения. Стоимость трансфера может составить около 2 миллионов евро.
Срок контракта с футболистом планируется на два года. Напоминаем, что Секу Койта играет за ЦСКА с 2024 года.
Его текущий контракт действует до конца июня 2027 года. По оценкам специалистов Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста в настоящее время составляет 3,5 миллиона евро.
Койта в настоящее время является одним из основных нападающих клуба, и перед новым сезоном ожидается его переход в другой чемпионат. В результате этот трансфер может стать важным событием для обоих клубов.