Barselona moliyaviy cheklovlar sabab Garsiyani ro‘yxatga ololmayapti
Bu haqda ishonchli manbalarga tayanib xabar berilmoqda. Ma’lum bo‘lishicha, Barselona rahbariyati Iñaki Penya klubni tark etsa ham, Joanni asosiy tarkibga qo‘sha olmaydi.
Sababi, klub hali ham La Liga tomonidan belgilangan “birga bir” moliyaviy qoidaga to‘liq rioya qilmayapti. Yozgi transfer oynasida Barselona Joanni Espanyol klubidan 25 million yevroga xarid qilgan.
O‘tgan mavsumda 24 yoshli ispaniyalik darvozabon Ispaniya chempionatida 38 ta o‘yinda maydonga tushib, sakkizta uchrashuvda o‘z darvozasini gol urdirib qo‘ymagan. Barselona yangi mavsumdagi ilk uchrashuvini 16 avgust kuni Mallorca klubiga qarshi o‘tkazadi.
Klub moliyaviy cheklovlar sabab yangi darvozabonni chempionat o‘yinlari uchun ro‘yxatga ololmayapti. Bu holat jamoa safida raqobat va tarkib borasida muammolar yuzaga kelishiga olib kelishi mumkin.

Барселона не может зарегистрировать Гарсию из-за финансовых ограничений
Футбольный клуб Барселона может не выпустить вратаря Хоана Гарсию на поле в начале нового сезона в чемпионате Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что по данным надежных источников, руководство Барселоны не сможет включить Хоана в основной состав, даже если Иняки Пенья покинет клуб.
Причина в том, что клуб все еще не полностью соблюдает финансовое правило "один к одному", установленное Ла Лигой. В летнее трансферное окно Барселона приобрела Хоана у клуба Эспаньол за 25 миллионов евро.
В прошлом сезоне 24-летний испанский вратарь провел 38 матчей в чемпионате Испании и в восьми встречах не пропустил ни одного гола. Барселона проведет свой первый матч нового сезона 16 августа против клуба Майорка.
Из-за финансовых ограничений клуб не может зарегистрировать нового вратаря для матчей чемпионата. Эта ситуация может привести к проблемам с конкуренцией и составом в команде.