Ronaldu: Al-Nasr yangi mavsumda sovrinlar uchun kurashadi
"Al-Nasr" jamoasining yulduzi Krishtianu Ronaldu yangi mavsumdan nimalarni kutayotgani haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Saudiya Arabistoni klubi yangi bosh murabbiy bilan yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Joriy yil iyul oyida jamoa boshqaruviga portugaliyalik murabbiy Jorge Jezus tayinlandi.
Ronaldu o‘z bayonotida Jorge Jezus jamoaga yangicha ruh va yangi yondashuv olib kirayotganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa bosqichma-bosqich harakat qilishi kerak va mashg‘ulotlar yaxshi o‘tyapti.
Ronaldu aynan shu jihatlarga e’tibor qaratib, yangi mavsumda barqarorlik va sovrinlarni qo‘lga kiritishga umid bildirdi. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, "Al-Nasr" Saudiya Arabistoni chempionatida uchinchi o‘rinni egalladi.
Krishtianu Ronaldu esa 30 o‘yinda 25 ta gol urib, chempionatning eng yaxshi to‘purariga aylandi. Bu natijalar jamoa va futbolchining kelgusi mavsumga yuqori maqsadlar bilan kirib kelayotganini ko‘rsatadi.

Роналду: Аль-Наср в новом сезоне будет бороться за трофеи
Звезда команды "Аль-Наср" Криштиану Роналду поделился своими ожиданиями от нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что клуб из Саудовской Аравии готовится к новому сезону с новым главным тренером. В июле этого года на пост главного тренера был назначен португалец Жорже Жезуш.
Роналду в своем заявлении отметил, что Жорже Жезуш приносит в команду новый дух и новый подход. По его словам, команда должна действовать шаг за шагом, и тренировки проходят хорошо.
Роналду, акцентируя внимание на этих аспектах, выразил надежду на стабильность и завоевание трофеев в новом сезоне. По итогам прошлого сезона "Аль-Наср" занял третье место в чемпионате Саудовской Аравии.
Криштиану Роналду стал лучшим бомбардиром чемпионата, забив 25 голов в 30 матчах. Эти результаты показывают, что команда и футболист входят в новый сезон с высокими целями.