Verde: Rossiya futbolchilari tez va sifatli o‘ynaydi
Yozgi transfer oynasida Moskvaning CSKA jamoasi tarkibi yangi futbolchi bilan to‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik yosh yarim himoyachi Lionel Verde jamoaga qo‘shildi. 20 yoshli Verde Rossiyaning CSKA klubiga “Union Santa Fe” jamoasidan o‘tdi.
Verde o‘z so‘zida Rossiya futbolidagi o‘yinchilar saviyasi uning vatani Argentinadagiga nisbatan yuqoriligini ta’kidladi. Verdening aytishicha, Rossiyada futbolchilar sifati ham, o‘yin tezligi ham yuqori.
U o‘zini imkon qadar tezroq rus futboliga moslashtirishga harakat qilishini bildirdi. Verde, shuningdek, CSKA jamoasi boy tarixga ega va nufuzli klub ekanini yaxshi tushungan holda bu jamoaga o‘tganini aytdi.
Ayni paytda CSKA jamoasi Rossiya Premyer-ligasining dastlabki uch turida besh ochko to‘pladi. Jamoa bosh murabbiyi Fabio Chelestini boshchiligida navbatdagi uchrashuvini 9-avgust, shanba kuni o‘z maydonida “Rubin”ga qarshi o‘tkazadi.
Ushbu uchrashuvda jamoa yaxshi natija uchun harakat qiladi. Verde yangi jamoasida o‘zini ko‘rsatishga va asosiy tarkibdan o‘rin olishga intilmoqda.

Верде: Российские футболисты играют быстро и качественно
Летнее трансферное окно московская команда ЦСКА пополнила свой состав новым футболистом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский молодой полузащитник Лионель Верде присоединился к команде. 20-летний Верде перешел в клуб ЦСКА из команды "Унион Санта-Фе".
Верде в своем заявлении отметил, что уровень игроков в российском футболе выше, чем в его родной Аргентине. По словам Верде, в России как качество футболистов, так и скорость игры высоки.
Он сообщил, что старается как можно быстрее адаптироваться к российскому футболу. Верде также сказал, что, понимая, что команда ЦСКА имеет богатую историю и является престижным клубом, он решил перейти в эту команду.
В настоящее время команда ЦСКА набрала пять очков в первых трех турах Российской Премьер-лиги. Под руководством главного тренера Фабио Челестини команда проведет следующую встречу 9 августа, в субботу, на своем поле против "Рубина".
В этом матче команда будет стараться добиться хорошего результата. Верде стремится проявить себя в новой команде и занять место в основном составе.