Moskvaning CSKA va Spartak jamoalarining sobiq futbolchisi Valeriy Masalitin Rossiya milliy terma jamoasining Eron terma jamoasi bilan o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi haqidagi xabarga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaziyatda terma jamoa raqib tanlash imkoniyatiga ega emas. Masalitin: Kim rozi bo‘lsa, o‘sha bilan o‘ynaymiz.
Hozirgi sharoitda terma jamoamiz raqib tanlay olmaydi. Eron bo‘ladimi yoki Iordaniya bo‘ladimi, har qanday raqibga qarshi maydonga chiqishimiz kerak, dedi.
Ta’kidlash joiz, ushbu o‘rtoqlik uchrashuvi 10-oktabr kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. 2023-yilda ham Rossiya terma jamoasi Eron bilan uchrashgan va o‘sha bahs Tehronda o‘tkazilib, 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlangan edi.
Eron terma jamoasi 2026-yilda bo‘lib o‘tadigan futbol bo‘yicha jahon chempionati ishtirokchisidir. Eron jamoasi so‘nggi uchta jahon chempionatida ham qatnashgan.
Shu sababli, bu uchrashuv ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi. Rossiya terma jamoasi xalqaro maydonda kuchli raqiblar bilan o‘ynash imkoniyatini boy bermasligi zarur.

Сборная России лишена возможности выбора соперника
Бывший футболист московских ЦСКА и «Спартака» Валерий Масалитин прокомментировал информацию о том, что сборная России проведет товарищеский матч с национальной командой Ирана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в текущей ситуации сборная не имеет возможности выбирать соперника. Масалитин: «С кем согласны, с тем и будем играть».
В нынешних условиях наша сборная не может выбирать соперника. Будет ли это Иран или Иордания, нам нужно выходить на поле против любого соперника, - сказал он.
Стоит отметить, что этот товарищеский матч запланирован на 10 октября. В 2023 году сборная России также встречалась с Ираном, и тот матч прошел в Тегеране и завершился со счетом 1:1.
Сборная Ирана является участником чемпионата мира по футболу, который пройдет в 2026 году. Иранская команда также участвовала в последних трех чемпионатах мира.
Поэтому этот матч имеет важное значение для обеих команд. Сборной России необходимо не упустить возможность играть с сильными соперниками на международной арене.