Kuarejma: “Barselonada asosiy tarkibda o‘ynashni xohlaganman”
Mashhur portugaliyalik hujumchi Rikardu Kuarejma o‘zining faoliyati boshida to‘p surgan “Barselona” klubida ko‘nikib keta olmagani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, unga yetarlicha o‘yin amaliyoti berilmagan. Kuarejma o‘z intervyusida “Barselona”da faqatgina klub a’zosi sifatida yurishni emas, balki doimiy o‘yinchi bo‘lib maydonga tushishni istaganini ta’kidladi.
O‘sha paytda jamoada Xavi, Puyol, Luis Enrike, Ronaldino kabi mashhur futbolchilar bo‘lgan. Kuarejma bu davrni ertakdek ajoyib vaqt deb eslaydi.
U o‘z navbatini kutishi mumkin edi, biroq o‘sha vaqtda o‘zini asosiy tarkibda o‘ynashga tayyor deb hisoblagan. Shuning uchun murabbiylar unga imkoniyat berishi kerak deb o‘ylagan.
Oradan yillar o‘tib, u o‘z xatosini anglaganini va aslida o‘sha paytda hali to‘liq tayyor bo‘lmaganini tushunganini aytdi. So‘nggi kunlarda esa Kuarejmaning Rossiya klublaridan biriga o‘tishi mumkinligi haqida mish-mishlar tarqaldi.

Куарежма: “Я хотел играть в основном составе в Барселоне”
Известный португальский нападающий Рикарду Куарежма рассказал о том, что не смог адаптироваться в клубе “Барселона”, где он начал свою карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ему не предоставили достаточного игрового времени. Куарежма в своем интервью отметил, что хотел не только быть членом клуба, но и постоянно выходить на поле как игрок основного состава.
В то время в команде были такие известные футболисты, как Хави, Пуйоль, Луис Энрике, Роналдиньо. Куарежма вспоминает этот период как сказочное и замечательное время.
Он мог бы подождать своего шанса, однако в тот момент считал себя готовым играть в основном составе. Поэтому он думал, что тренеры должны дать ему возможность.
Спустя годы он признал свою ошибку и понял, что на самом деле в тот момент еще не был полностью готов. В последние дни появились слухи о возможном переходе Куарежмы в один из российских клубов.