Iduna Park stadionida kutilmaganda Germaniya sanitariya va epidemiologiya nazorati xizmati tekshiruv o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tekshiruv natijasida stadion hududidagi restoranlarda bir qator kamchiliklar aniqlandi. Germaniyaning mashhur nashri Bild xabariga ko‘ra, klub bu muammolarni bartaraf etish uchun zudlik bilan kamida 11 million yevro mablag‘ sarflashiga to‘g‘ri keladi.
Hozirda kamchiliklarni bartaraf etish ishlari boshlab yuborilgan. Klub rahbariyati barcha aniqlangan nuqsonlarni avgust oyining oxirida rejalashtirilgan birinchi uy uchrashuviga qadar bartaraf etishga umid qilmoqda.
Mazkur o‘yinda Dortmundning Borussia jamoasi Union Berlin klubiga qarshi maydonga tushadi. Eslatib o‘tamiz, Dortmundning Borussia futbol klubi Germaniya chempionligini oxirgi bor 2012 yilda qo‘lga kiritgan.
Umuman olganda, klub o‘z tarixida sakkiz marta mamlakat chempioni bo‘lgan. Hozirda esa klub oldida stadion infratuzilmasini zamonaviy va xavfsiz holatga keltirish, muxlislar uchun qulay va toza muhit yaratish vazifasi turibdi.

В ресторанах Iduna Park были выявлены недостатки, на ремонт выделено 11 миллионов евро
В Iduna Park неожиданно прошла проверка службы санитарного и эпидемиологического надзора Германии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В результате проверки в ресторанах на территории стадиона были выявлены ряд недостатков. По информации известного немецкого издания Bild, клубу придется срочно потратить как минимум 11 миллионов евро на устранение этих проблем.
В настоящее время работы по устранению недостатков уже начаты. Руководство клуба надеется устранить все выявленные недостатки до первой домашней встречи, запланированной на конец августа.
В этом матче команда Боруссия Дортмунд выйдет на поле против клуба Унион Берлин. Напоминаем, что футбольный клуб Боруссия Дортмунд последний раз завоевывал чемпионство Германии в 2012 году.
Всего клуб восемь раз становился чемпионом страны в своей истории. В настоящее время перед клубом стоит задача модернизировать инфраструктуру стадиона и создать комфортную и чистую среду для болельщиков.