Arsenal Itan Nvaneri bilan uzoq muddatli shartnoma tuzdi
Arsenal klubi rasmiy sayti orqali futbolchi Itan Nvaneri bilan shartnoma uzaytirilganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub odatdagidek shartnomaning aniq muddati haqida ma’lumot bermadi, faqat uzoq muddatli kelishuv imzolangani aytildi. Itan Nvanerining asosiy o‘rni – o‘ng qanot hujumchisi hisoblanadi.
Shu bilan birga, u hujum chizig‘ining markazida yoki hujumkor yarim himoyachi sifatida ham maydonga tushishi mumkin. Yosh futbolchi hozirda 18 yoshda.
U Arsenal safida jami 39 ta rasmiy o‘yinda ishtirok etgan. Bu o‘yinlarda Nvaneri 9 ta gol urishga va 2 ta golga assist berishga erishgan.
Angliya Premer-ligasi yangi mavsumining birinchi turida Arsenal jamoasi Manchester Yunayted klubiga qarshi bahs olib boradi. Mazkur uchrashuv yakshanba kuni, 17-avgust sanasida bo‘lib o‘tadi.
Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi yosh futbolchidan katta umid qilmoqda. Nvaneri o‘zining iqtidorli va mehnatsevarligi bilan jamoa tarkibida muhim o‘rin egallashga harakat qilmoqda.

Арсенал подписал долгосрочный контракт с Итаном Нванери
Клуб Арсенал через официальный сайт сообщил о продлении контракта с футболистом Итаном Нванери. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб, как обычно, не раскрыл точные сроки контракта, лишь отметив, что подписано долгосрочное соглашение. Основная позиция Итана Нванери – правый нападающий.
Кроме того, он также может выходить на поле в центре атаки или в роли атакующего полузащитника. Молодому футболисту сейчас 18 лет.
Он принял участие в 39 официальных матчах за Арсенал. В этих играх Нванери забил 9 голов и отдал 2 голевые передачи.
В первом туре нового сезона Английской Премьер-лиги команда Арсенал сыграет против клуба Манчестер Юнайтед. Этот матч состоится в воскресенье, 17 августа.
Руководство клуба и тренерский штаб возлагают большие надежды на молодого футболиста. Нванери стремится занять важное место в составе своей команды благодаря своему таланту и трудолюбию.