“Spartak” jamoasining sobiq futbolchisi Evgeniy Lovchev jamoa bosh murabbiyi Dejan Stankovich haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinda “Baltika” jamoasiga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘lgandan so‘ng, Stankovich o‘zini charchaganini aytganini eslatib o‘tdi. Lovchevning so‘zlariga ko‘ra, bu gap murabbiy ruhiy jihatdan charchaganidan dalolat beradi.
U hakamlarga nisbatan asabiy muomala qilmoqda va o‘z noroziligini ochiq bildiradi. Murabbiy futbolchilarga “Qanday hakam bo‘lishidan qat’i nazar, biz kuchliroq bo‘lishimiz kerak” deb aytish o‘rniga, e’tirozlarini hakamlarga qaratmoqda.
Bu holat futbolchilar tomonidan ham aniq sezilmoqda. Hozirda Dejan Stankovich “Spartak” futbolchilarini “Lokomotiv”ga qarshi bo‘ladigan derbiga tayyorlamoqda.
Uchrashuv shanba kuni, 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi va Moskvada soat 18:00 da boshlanadi. Ayni paytda “Spartak” Rossiya chempionati turnir jadvalida to‘rt ochko bilan 11-o‘rinda bormoqda.
Jamoa oldinda o‘z o‘yinini yaxshilashi va yuqori o‘rinlar uchun kurashini davom ettirishi kutilmoqda.

Ловчев: Станкевичев нервозность влияет на футболистов
Бывший футболист команды "Спартак" Евгений Ловчев высказал свое мнение о главном тренере команды Деяне Станковиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он напомнил, что после недавнего поражения от команды "Балтика" со счетом 0:3 Станкович сказал, что он устал. По словам Ловчева, эта фраза свидетельствует о том, что тренер морально истощен.
Он нервно реагирует на судей и открыто выражает свое недовольство. Вместо того чтобы говорить футболистам: "Какой бы ни был судья, мы должны быть сильнее", он направляет свои возражения на судей.
Эта ситуация также явно ощущается футболистами. В настоящее время Деян Станкович готовит футболистов "Спартака" к дерби против "Локомотива".
Матч состоится в субботу, 9 августа, и начнется в Москве в 18:00. В данный момент "Спартак" занимает 11-е место в турнирной таблице чемпионата России с четырьмя очками.